GSM Şirketleri Bayrama Hazır Mı?

hayat ne zaman normale dönecek
Abone Ol
Daha Fazla

GSM Şirketleri Bayrama Hazır Mı?

Malumunuz üzere bu bayram geçmiş Ramazan Bayramlarından çok farklı olacak. Koronavirüs salgını sebebi ile alınan tedbirler kapsamında dört günlük bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına karar verildi.Muhtemelen çoluk çocuk hep beraber evde 4 günlük bir mesaimiz olacak aksi zaten söz konusu değil. Çünkü dışarıya çıkıp yasağı çiğnemeye çalışanlar ceplerini yakabilecek cezalara maruz kalabilir.

Peki bu bayram dışarı çıkamayacağımıza göre aile ziyaretlerini nasıl gerçekleştireceğiz? Tabiki telefon ya da bilgisayar marifetiyle, ya da görüntülü iletişim ağları ile aileyi, eşi, dostu ziyaret etmeye çalışacağız. Gerçek ziyaretin yerini tutar mı bilmem ama inşallah Kurban Bayramı’na ailelerimizi ziyaret edip, onlarla beraber güzel vakit geçirmek en büyük arzumuz.

Bu arada GSM şirketleri herhalde bu durumu göz önünde bulundurup mutlaka bir önlem almıştır. En azından temennimiz bu yönde, GSM şirketlerinin bu bayram iyi bir sınavdan geçeceği muhakkak bakalım bu bayram en iyi hizmeti kim verecek?

Hayat Ne Zaman Normale Dönecek?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ekonomik etkileri hissedilir derecede artmaya başladı. Ülkeler kendilerine ve güçlerine göre bu etkiyi en aza indirmek için büyük çaba sarf etmekte. Bizde de durum farklı değil, yetkililer hayatı kontrollü bir şekilde normale döndürmek için uğraşıyorlar.

Her iki durumu da dengede tutmak için devamlı olarak bilim adamlarından tavsiye alıyorlar. Tahmine göre haziran ayında hayat normale dönecek gibi ama eskisi gibi olmayacak, bundan emin olabilirsiniz.

Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz hafta internet sitesinden önümüzdeki sonbahar da koronavirüsün daha da çok etkili olabileceği, daha fazla yayılacağı konusunda endişesini dile getiren bir makale yayınladı.  Bu makaleye göre önümüzdeki kış ayı salgının genel durumunu belirleyecek gibi duruyor.

İzmir “Çavbella” Olayı

İzmir’deki bazı ilçelerde bulunan camilerin hoparlörlerinden geçtiğimiz gün komünist devrim şarkısı ‘Çav Bella’nın çalınmasına her kesimden büyük tepkiler geldi. Ülkece en çok birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde böyle olayın, muhakkak ki birlik ve bütünlüğümüze zarar verme kastının olduğunu anlamayan yoktur umarım.

Bu olayı kimler gerçekleştirdiği konusunda adli makamlar mutlaka en kısa zamanda olayı aydınlatacak bilgiler verecektir. Bize düşen birlik ve beraberliğimizi bozmaya yeltenen bu tür provokasyon olaylarına karşı dikkatli olmamız. Ülkemiz, milletimiz, değerlerimiz bölünmez bir bütündür.

Hayırlı Bayramlar…

Yazan: Ahmet Faik A.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!