Gaziler Günü ile İlgili Sözler ve Mesajlar

Gaziler Günü ile İlgili Sözler ve Mesajlar
Gaziler Günü ile İlgili Sözler ve Mesajlar

Vatandaşlar Gaziler Günü’ne yoğun ilgi gösteriyor. Gaziler Günü Mesajları ve Sözleri sosyal medyada paylaşılıyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921’de ‘Mareşallik’ rütbesi ile ‘Gazilik’ unvanının verildiği günün yıl dönümü olan bugün, yurdumuzda her yıl ‘Gaziler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Yüreklerindeki vatan, bayrak ve millet aşkıyla tarihe destan yazan gazilerimiz şanlı tarihin ebedi kahramanlarıdır. Sizlere hazırladığımız içerikte Gaziler Günü Sözleri ve Gaziler Günü Mesajı bulacaksınız.

Tarihte bugün, Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Mareşallik ve Gazilik unvanı verildi. Atatürk’ün, Sakarya Meydan Muharebesi sırasında gösterdiği üstün gayret ve başarıları neticesinde Millî Mücadele kazanıldı. Türk Orduları Başkomutanı olarak Sakarya Meydan Muharebesi’ndeki başarısından dolayı 19 Eylül 1921 tarihinde “Gazi” unvanını almış ve mareşalliğe yükseldi. İşte Gaziler Günü Mesajı Sözleri Sizlerle…

Gaziler Günü ile İlgili Sözler ve Mesajlar

Şehitlerimiz bizim şeref payemiz ve nurumuz, gazilerimiz ise övünç madalyalarımız ve onurumuzdur.

Bu cennet vatanı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz.

Yüreğimizde tatlı bir helecan çarpıyordu. Millet yoluna gazaya gidiyorduk. Çal öyle ise davulcu: “Ey gaziler yöl göründü yine garip serime” -Adil Hikmet Bey

Devletin ve milletin bekası, vatanın bölünmez bütünlüğü, halkın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yapan tüm gazilerimizin Gaziler Gününü kutlarım.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesi ile bizlere bu toprakları “VATAN” kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Milletimizin bağımsızlığı için mücadele eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimizin önünde ve saygıyla eğiliyoruz.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimizin Gaziler Günü ‘nü kutluyorum.

Vatan için can verme şuuruyla yola çıkıp bir ömür Gazilik onuru taşımaya hak kazanan tüm Gazilerimizin Gaziler günü kutlu olsun. Rabbim hepsine sağlık, Sıhhat, afiyet ve istikamet üzeri hayırlı uzun ömürler ihsan eylesin.

Gazilik mertebesine ulaşan gazilerimiz; bağımsızlığın, egemenliğin, milli birliğin ve beraberliğin en kıymetli simgeleridir. Bu cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Gaziler Günü Kutlu Olsun.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ebedi varlığını korumak, milletimizin birlik, beraberlik, barış ve huzurunu sağlamak için, canlarını hiç tereddüt etmeden siper etmiş, tüm kahraman gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyorum.

“Gaziler Gününü” tüm kalbimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete ulaşmış gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, halen hayatta olan gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

gaziler günü mesajları
gaziler günü mesajları

Gaziler Günü Kutlama Mesajları 2021

Şehadeti göze alan, şehadet için yola çıkan, nasibine de “yaşarken alınabilecek en yüce paye” olarak gördüğümüz; başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Din ve Devlet, Vatan ve Millet uğruna savaş meydanlarında kahramanca mücadele eden bütün Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun. Vefat edenlere Allah’tan rahmet; hayatta kalanlara sağlıklı, uzun bir ömür diliyorum. Gaziler Günü Mesajları

Vatan için göğsünü siper eden Kahraman Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm Gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olanlara sağlıklı bir ömür dilerim. VATAN sizlere minnettardır!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Gaziler Günü Kutlu Olsun…

Gazilik; faziletli, inançlı ve ahlaklı duruşun aziz bir sonucu olarak hepimizin üzerine titremesi ve saygı duyması gereken, benzeri olmayan ve muazzam bir unvandır. Gazilerimiz Türk milletine çok büyük hizmetler yapmış, ateşe adeta meydan okumuş, zorlu şartlara korkusuzca göğüs germiş kahramanlar olarak hepimize emanettir. Gaziler Günü Kutlu Olsun.

2
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Gaziler Günü ile İlgili Sözler ve Mesajlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!