Fatih Bulut’un “Çok Sevdim Yalan Oldu” Şarkısı 100 Milyondan Fazla Dinlendi!

Fatih Bulut, son zamanların en çok dinlenen şarkıcısı, çıkardığı “Çok Sevdim Yalan Oldu” parçası ile hemen herkesin kalbine ve kulağına girdi. Araçlarda, iş yerlerinde, evlerde, okullarda, düğünlerde, eğlencelerde şarkısı dillerden düşmeyen bir fenomen.

1984 Kayseri doğumlu olan sanatçı, çocukluğunda babasını kaybetmesinin ardından zorlu ve çileli bir hayata adım atar, gençlik yıllarından itibaren şarkı ve türkü söylemeyi çok seven, yaşadığı zorlu hayatın acılarını söylediği türkülerde bulan şarkıcının babasına olan özlemi ise hiçbir zaman dinmez. Geçimini, düğünlerde solistlik yaparak temin eder. Aslına bakarsanız Fatih Bulut’u Kayseri ve çevrelerinde tanımayan yok, ancak söylediği şarkı sayesinde artık sadece Kayseri değil bütün dünya tanıyor.

Fatih Bulut’un ‘Çok Sevdim Yalan Oldu’ şarkısı dünya listelerine girerek, şu anda Youtube platformunda 110 milyonun üzerinde hit almış durumda.  Peki bu başarının arkasında ne var? Fatih Bulut nasıl bu başarıyı elde ederek bir anda dünya listelerine girdi? Gelin bu durumu hep birlikte bir analiz edelim.

Fatih Bulut örneği gerçekten öyle sıradan geçiştirilecek bir konu değil; hayalleri olan, başarı elde etmek, dünyaya adını duyurmak isteyen herkesin araştırıp irdelemesi gereken bir örnek. Bir tarafta bakıyorsunuz arkasında milyonlarca parası olan şirketlerin desteklediği şarkıcılar, fenomenler, oyuncular bu kadar izlenemiyor ya da seyredilmiyor. Başarılı olanların çoğu ise zaten doğuştan bütün imkanlara sahip şanslı insanlar. Peki Fatih Bulut nasıl başarılı oldu? Bu sorunun cevabı aslında çok kolay:

Çok Çalışmak (İstemek)+ Sevdiğin İşi Yapmak+ Amatör Ruh

Bir işi severek yapan herkes mutlaka bir gün o işte başarılı olur, bundan kimsenin kuşkusu olmasın.  Ancak severek yaptığımız işte azimli ve çalışkan olursak başarılı olma oranımız daha da yükselir. Ama bunlardan önemlisi o hayallerini kurduğumuz yere çıktıktan sonra ilk baştaki amatör ruhumuzu kaybetmemek. Çok başarılı bir insan olabilirsiniz, hiç kimsenin ulaşamadığı bir yerde bulunabilirsiniz, ancak şunu unutmayın, sizi oralara çıkartan amatör ruhunuzu kaybederseniz o yerde kalmanız pek mümkün olmayabilir. Fatih Bulut bu yüzden bizlere örnek teşkil etmekte. Zaten biz Fatih Bulut’un amatör ruhunu sevmedik mi? Onun kameralar karşısındaki heyecanında biraz olsun kendimizi bulmadık mı?

Karnımız acıktığı zaman nasıl yemek yiyip midemizi doyuruyorsak, gönlümüzü de dinlediğimiz müzikle besliyoruz. Mide ağızdan, gönül kulaktan beslenir diye boşa dememişler. Fatih Bulut işte bunu başardı; öyle amatör ruhla söyledi ki, müziği öyle severek yaptı ki giriverdi kulaklarımızdan gönüllerimize…

Herkesin diline pelesenk olan şarkının sözlerini biz de şuraya bırakmış olalım.

Çok Sevdim Yalan Oldu Şarkı Sözleri

“Umut ışıklarım bir bir söndüler

Dost bildiğim kalleşler yoldan döndüler

Her topluma girdim onlar ittiler

Ezdi tükenmedik bilmez yordu geceler

Her topluma girdim amma onlar ittiler

Ezdi tükenmedik bildi zalım geceler

Uykular haram oldu gençliğim bak,

Talan da oldu çok sevdim yalan oldu zalım geceler

Geceler geceler yıktı geceler

Geceler geceler zalım geceler

Umudum gecem, gecem de gündüz oldu oldu

Demir mazgallar dört duvar oldu

Demir de kapılar dört duvar oldu

Sayamadım vallaha billaha seneler oldu

Oldu oldu çok sene oldu

Geceler geceler yıktı geceler

Geceler geceler yaktı geceler

Annem yanına vallaha gelecem

Ölmeden gitmeden babam elin öpecem

Yar Allah nasip etse kıymet bilecem

Ezdi tükenmedik bildi ama yordu geceler

Mevla nasip etse hatır bilecem bilecem

Ezdi tükenmedik bildi yıktı geceler

Uykular haram oldu gençliğim bak,

Talan da oldu çok sevdim yalan oldu zalım geceler

Geceler geceler dümen geceler

Geceler geceler yordu geceler

Umudum gecem, gecemde gündüz oldu oldu

Demir mazgallar dört duvar oldu

Demir de kapılar dört duvar oldu

Sayamadım vallaha billaha seneler oldu

Oldu oldu çok sene oldu

Geceler geceler yıktı geceler

Geceler geceler yaktı geceler

Geceler geceler hayın geceler

Geceler geceler yaktı geceler”

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.