Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur
Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur

Eğer bir Facebook kullanıcısıysanız bir gün işinize yarayacak bilgilere sahip olmanız gerekir. “Facebook hesap dondurma işlemi” ise bu bilgilerden sadece bir tanesidir. Bazı insanlar gizliliği ve görünmezliği sevebilir. Hatta sosyal medya yaşamlarından tamamen ya da kısmi olarak uzaklaşmaya çalışabilir.

Sizde bir gün “facebook hesap dondurma işlemi” yapmaya karar verirseniz,  size ait olan facebook hesabını dondurma veya silme yöntemlerine aşağıdaki yönergeleri takip ederek ulaşabilirsiniz. Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Bir çoğumuz bazı zamanlarda kendimizi sosyal medyadan uzaklaştırmaya çalışırız. Fakat bunun geçici bir uzaklaşma olmasını isteyen facebook kullanıcıları hesaplarını tamamen silmek yerine “hesabımı dondur” işlemini yapmayı tercih edebilmektedir. Peki facebook hesap dondurma işlemi nasıl yapılır?

Masaüstü Facebook Hesap Dondurma

1-İlk önce Facebook sayfalarının sağ üstünde bildirimler butonunun yanında bulunan aşağı ikonu sekmesine tıklıyoruz.

2-Daha sonra karşımıza çıkan Ayarlar ve Gizlilik sekmesine> hemen ardından Ayarlar’a tıklayarak hesap yönetim bölümüne giriş yapıyoruz.

3-Bunda sonra sayfanın sol kısmında yer alan “Facebook Bilgilerin” yazan yere tıklamanız yeterli olacaktır. Buradan istediğiniz zaman bilgilerinizi görebilir, indirebilir veya hesap silme-dondurma işlemlerini yapabilirsiniz.

4- Bu aşamadan sonra en aşağıda yer alan Dondurma ve Silme sekmesinin en sağında bulunan “Gör” butonuna tıklıyoruz.

Bu işlemden sonra karşınıza iki sekme çıkıyor bunlardan birincisi “Hesabını Dondur”, ikincisi ise “Hesabını Kalıcı Olarak Silme”. Burada hangi işlemi yapmak istiyorsanız o sekmenin hemen sol tarafında bulunan yuvarlağın içine tıklamanız gerekmektedir.

Yuvarlak kısma tıkladıktan sonra hemen altta tarafta çıkan “Hesap Dondurma İşlemine Devem Et” ya da “Hesap Silme İşlemine Devam Et” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra şifremizi girerek istediğimiz işlemi gerçekleştirmiş oluyoruz.

Mobil Facebook Hesap Dondurma

Mobil cihazlarınızdan size ait facebook hesabını dondurmak veya silmek için aşağıdaki yönergeleri izlemeniz yeterli olacaktır.

1-İlk önce Uygulamanın sağ alt veya üst köşesinde bulunan (kullandığınız telefon marka modellerinde bazen değişiklik gösterebilir) 3 çizgi Profil simgesine dokunun ve “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesi altında yer alan Ayarlar seçeneğini seçin.

2-Daha sonra Ayarlar sayfasında yer alan “Kişisel Bilgiler” seçeneğini işaretleyin.

3- Açılan sayfanın en altında bulunan “Hesabı Yönet” seçeneğine tıklıyoruz.

4- Açılan sayfada “Hesabı Dondur” sekmesini tıklayıp karşımıza çıkan ekrana şifremizi girdikten sonra başarı ile işlemimizi gerçekleştirmiş oluyoruz. İşleminiz Bitti

Facebook Hesap Dondurunca Ne Olur?

Hesabınızı dondurduğunuz zaman size ait olan profil resminiz ve  profil bilgileriniz diğer kullanıcılar tarafından ulaşılamaz ve erişilemez hale gelir. Yani bu şu demek oluyor ki bir başkası sizi facebookta arattığı zaman sizinle ilgili herhangi bir bilgiye ulaşma ihtimali ortadan kalkmış oluyor. Ancak arkadaşlarınızın arkadaş listesinde halen görünür olursunuz, fakat profil resminiz gözükmez. Bunun sebebi de hesabınızı tamamen değil geçici bir süreliğine dondurduğunuz içindir.

Peki Facebook’ta Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

Hesabınızı tekrar etkin hale getirmek için sadece e-postanız ve şifrenizle giriş yapmanız yeterli olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!