Erkek ve Kadın Beyni Kitap Sözleri

Erkek ve Kadın Beyni Kitap Sözleri
Erkek ve Kadın Beyni Kitap Sözleri

Sizlere bu sayfamızda 2015 yılında yayın hayatına giren Erkek Beyni-Kadın Beyni adlı kitaptan alıntılar ve sözler derledik. Yazarı Serkan Karaismailoğlu olan kitaptan en güzel sözleri bir araya getirdik. İşte Karşınızda Erkek ve Kadın Beyni Sözleri…

Erkek ve Kadın Beyni Kitap Sözleri

Âşık olduğun insan kimseye benzemez ama geri kalan herkes ona benzer.

Sevgili erkekler, kusura bakmayın ama aranızda oldukça kötü niyetli kişiler de var.

Erkekler kadınların söylediği şeyleri düşünürken kadınlar erkeklerin söylemediği şeyi düşünür.

Bir erkeği mutlu etmek istiyorsanız yapacağınız şey çok basit, ona açabileceği bir kavanoz verin.

Bir ilişkiyi kadın başlatır, kadın bitirir. Ama başlayan ve bitiren her zaman ayni kadın olmayabilir…

Detaycılık, beynin sol yarımküresinin baskınlığı ile ilgili bir meseledir ve tipik kadın beyni özelliğidir.

Kadın ve erkeklerin en sevdiğim ortak notalarından biri de her ikisinin de kadınlar için süsleniyor olmalarıdır.

Herkes yıllardır “Bardağın yarısı dolu mu, boş mu” diye tartıştı. Hiç kimse de sormadı “Yahu bu bardağın içinde ne var” diye.

İngiltere ve Fransa mahkemelerinde adet döneminde suç işleyen kadınlarda cezada indirimine gidilen davalar mevcuttur.

Erkekler yolunda gitmeyen durumları daha erken algılayabilseydi, evrimsel olarak kadınlar erkeklere göre daha sık ve kolay ağlamayacaklardı.

Yüzük parmağınız, işaret parmağınıza göre ne kadar uzunsa anne karnında o kadar fazla testosterona maruz kalmışsınız demektir. Yani o kadar erkek beyinlisiniz.

Son 10 yılda yapılan çalışmalar çok net ortaya koymaktadır ki beynimizin kendine ait bir cinsiyeti vardır. Bu kısım bizim en temel kabullenmemiz olacaktır.

Arizona Üniversitesi’nden Matthias Mehl adlı bilim insanının 400 kolej öğrencisinde yaptığı çalışmada, kadınlar günde ortalama 16.215 kelime kullanırken erkeklerin 15.669 kelime kullandığı belirtilmiştir.

Erkekler, kadınları etkilemek için görünüşlerini süslemek yerine. Beyinlerini süslemeye yönelik yenilikler oluşturacak şekilde evrimleşmiştir. Konunun anlaşılması için bir örnek verelim. Örneğin: espri yapma yeteneği erkek için bir süs olarak kabul edilmektedir.

Sevgili erkekler, eğer birisi size “Benimle sesini yükselterek konuşma” diyorsa emin olun bu durum sizin algılayamadığınız ses değişikliklerini algılayabilmesinden kaynaklanıyordur. O nedenle konuşmalarınızda ses tonunuza biraz daha dikkat etmeye çalışmak, birçok gereksiz kavganın daha başlamadan yok olmasını sağlayacaktır.

Örneğin yorgun argın eve geliyorsunuz ve sizi kapıda bekleyen sevgiliniz “konuşmamız lazım Nuri” diyor. Bir erkek ne zaman böyle bir cümle duysa beyninde paralel olarak birçok dosya açılacaktır “acaba ne yaptım” diye. Hani Google’a bir kelime yazmaya başlarsınız bir sürü seçenek çıkar ya! Burada yapılacak en doğru tercih “kendimi şanslı hissediyorum” seçeneğine tıklayıp karşınıza ne çıkacağını beklemek olacaktır.

Aslında yüzyıllardır kadınlar ve erkekler arasında süregelen birçok anlaşmazlık ve tartışmanın nedenleri altında da bu farklılıklar yatmaktadır. Durum böyle olunca her iki cinsiyetin birbirlerini,
kendi bakış açısı üzerinden değerlendirmeye ve yargılamaya çalışması kaçınılmaz olmuştur. Eğer birbirimizi yeterince iyi tanıyabilirsek aslında ortada herhangi bir problem olmadığını göreceksiniz.

Sizlere bu sayfamızda derlediğimiz Erkek ve Kadın Beyni Sözleri hakkında yorumlarınızı veya sözlerinizi aşağı kısımda bulunan yorum bölümünden bırakabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Erkek ve Kadın Beyni Kitap Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!