Sonbahar ile İlgili En Güzel Sözler

Aşkın, huzurun ve duygunun en yoğun yaşandığı mevsimlerin başında gelen Sonbahar ile ilgili en güzel sözleri bir araya getirdik. Sonbaharda çektiğiniz en güzel resimlerin hemen altına paylaşabileceğiniz en güzel sonbahar sözleri, hüzünlü sonbahar sözleri ve mesajları bu sayfada sizleri bekliyor.

Sonbahar ile İlgili En Güzel Sözler
Sonbahar ile İlgili En Güzel Sözler

Tabiatın renk cümbüşüne şahit olduğumuz sonbahar aylarında instagram da paylaşmak için sonbahar ile ilgili en güzel sözler aramaya koyuluruz. Sonbahar aşk sözleri ya da şiirleri duygularımızı ifade etmeye yardımcı olur. Doğanın binbir rengini resmederken çektiğimiz fotoğrafların altına içimizi ısıtacak, gönül dünyamızı dindirecek sözler serpiştiririz. Bu sayfada sizler için birbirinden güzel sonbahar sözleri derlerken araya duygusal anlamlı sonbahar sözleri koyduk. Özgün ve nitelikli sonbahar sözlerini dilediğiniz gibi sosyal medya mecralarında paylaşabilirsiniz.  Bizler sizler için en güzel ve anlamlı sonbahar sözleri derledik. Sizlerde sayfamızı beğenir ve yorum yaparsanız bu tarz içeriklerin devamı için enerjimizi ikiye katlayacağımızı ifade etmek isteriz.

Sonbaharın gelmesiyle yazın dinamik ruh halinden daha dingin ve iç dünyamıza döndüğümüz zamanlara girmiş bulunuyoruz. Bu yüzden sonbahar hüzün ve ayrılık sözleri ve mesajları araştırılmaya başlandı. Sonbahar durum, deniz, doğa, güzelliği, güneşi, gecesi sözleri neler? Sevgiliye sonbahar sözleri neler? Sonbahar eylül sözleri mevsimin değişmesi ile merak uyandırıyor.

Sonbahar, yani eylül, ekim ve kasım ayları rüzgarların önce ılık sonra serin ve soğuk esmeye başladığı değişim vakitleridir. Bu vakitlerde sonbahar hazan, güz sözleri, sonbahar ile ilgili sözler, hoşgeldin sonbahar eylül sözleri paylaşılmak isteniyor. Bazen ayrılığı, hüznü simgeler sonbahar. Aşkın ve huzurun en çok yaşandığı mevsimlerin başında gelen sonbahar ile ilgili en güzel sözleri bir araya getirdik. Gelmiş geçmiş en güzel sonbahar sözleri, hüzünlü sonbahar sözleri, aşk sözleri, güzel sözler, anlamlı sözler bir arada. İşte en güzel sonbahar sözleri 2021

En Güzel Sonbahar Sözleri 2023

İlkbaharı, yazı boş ver. Herkes âşık olur o mevsimlerde. Seveceksen bir insanı sonbahar yağmurları üzerine yağarken seveceksin.

Bir ölüm vefalı, bir de sonbahar.

Oysa ben akşam olmuşum, yapraklarım dökülüyor usul usul, adım sonbahar.

Yüreklere düşen sevgi ısıtır aslında, yaz yağmurların sonu ile insanlar keyfe ulaşır.

Dışımız günlük güneşlik içimiz eylül eylül sonbahar.

Her sonbahar gözyaşı ile başlar.

Biri de desin ki sonbaharda başladı benim hikayem… Sonbahar hep bitişlerin mevsimi olmak zorunda mı?

Demek ki sonbaharda ayrılık yazılmış kadere, boşuna demiyorlar, sonbahar hüzün ayıdır diye…

Sonbaharda gel, mevsim yaprak döksün, biz senle çiçek açalım, her şeye herkese inat…

Uzak bir zamandı sonbahar, daha düne kadar. Rüzgarlar esmeye başlarken durup derin derin düşünmek zamanı da gelmiş bile.

Hadi bir dilek tutalım, kış gelmeden yaşanacak güzel bir sonbahar hayali kuralım. Sararan yapraklar umudumuzu kırmasın.

Yağmurlar başlayacak, sonbahar bütün bereketiyle bizi yıkayacak. Hoşgeldin sararmış yapraklar mevsimi…

Ve ben sonbaharda seni bir başka seviyorum, sanki ömrümün sonbaharında da sen yanımda olacaksın gibi geliyor.

Kaçmak çözüm mü? Güneye gitsen de sonbahar, kuzeye çıksan da sonbahar. En iyisi mevsimle barışıp onun güzelliğini yaşamaya çalışmak.

Her yerin birer kartpostala dönüşeceği şölen mevsimi geldi. Hoşgeldin sonbahar, hoşgeldin eylül…

Hayatımın nehri bilmediğim iç denizlerde kayboldu. Düş şatomun etrafında bütün ağaçlara sonbahar gelmişti. (Fernando Pessoa)

Kimseye söyleyemesen de kışın hüznü çöker bu mevsim. Çünkü ıssızlaşan ve soğuyan sadece dünya değildir, kalbin üşür bu mevsim…

sonbahar ile i̇lgili en güzel sözler resimli
sonbahar ile i̇lgili en güzel sözler resimli

Sonbahar İle İlgili Sözler ve Mesajlar

Ağaran saçları hatırlatır sonbahar, bundan pek sevilmemesi. Ama yaşlanabilmek kadar güzel bir şey var mı diye sormaz kimse.

Yazın kavurucu sıcaklarından sonra ılık rüzgarlarda ferahlama vakti geldi. Hoşgeldin Sonbahar, sen en sevdiğim mevsimsin.

Vakti dolanın dalından kopması gerektiğini anlamak için en güzel zaman değil mi şu sonbahar…

Ormanlara gidelim, doğa bize görsel şölen hazırlıyor. Hoşgeldin sonbahar, hoşgeldin eylül ve sararan yapraklar.

Geçer gider dert tasa, geçer gider bütün mevsimler. Geriye her bir mevsimden aldığın lezzet kalır. Hüzünlenmeyi bırakın, sonbaharın tadını çıkarın.

İnsanı şair edebilecek bir mevsim varsa o da sonbahardır. Masal renklerine bürünür bütün bir dünya.

Yalansız, dolansız, en harbi mevsimdeyiz. Çürüyen, kuruyan, Ne varsa dökülüyor bir bir dalından!

Bahar öyle kolay gelmezdi , aslında biliyorduk . Yanlış baharlarda az mı ayaz yemiştik.

Ve hayata hangi açıdan bakmak istiyorsan öyledir.Bir yaprağın birden çok renge sahip olması gibi..

Dalından kopan yaprakların sararan yanlarına yazdım adını sahte bir gülüşten ibarettin oysa. Ve hiç bilmedin ellerimin soğuğunu..

İki insanın birbirlerine en uzak olduğu an, karşı karşıya oturmuş birbirlerinin gözlerine bakarlarken söyleyecek tek bir laf bile bulamadıkları andır…

En güzel aşkların bile bir sonu vardır… Bir papatya kokusuyla açılmıştı kapımız; Mevsimlere ömrünü yaşatmıştı, aşkımız. Onu da kaybettik bak ve şimdi sonbahardır…

Itır saksısında artan koku, denizlerde uğultular ve işte dolgun bulutları ve akıllı toprağıyla sonbahar…

Yeni yapraklar çıkabilsin diye eski yaprakları temizler hüzün. Üzülme, sonbahar serttir. Ama sonu aydınlıktır.

Sonbahar sanattır, diğerleri mevsim…

Bilseydim sonbaharda yağan yağmurlar değil benim gözyaşlarım olacağını, senden ne olursa olsun ayrılmazdım.

Yapraklar dökülecek ki ağaçlar bir dahaki mevsime daha dinç, daha yüce dallarla başlayabilsin. Hayatın kanunlarıyla kavgalı olmayın.

İbret arayan sonbaharın renklerine baksın, daha dün yemyeşil olan ağaçların nasıl kızıldan sarıya, kahverengine döndüğüne baksın mesela. Ve bu dünyanın kimseye kalmayacağını anlasın…

Sonbahar Hüzün, Ayrılık, Aşk Sözleri

Yaprak döker bir yanımız Bir yanımız bahar bahçe…

Kalbinde hüzün varsa bunu mevsimden bilme, kalbinde bir sevinç varsa bunu da mevsimden bilme. Yaz, kış ilkbahar, sonbahar hep senin içinde.

Sen iyisi mi sonbahara inat çiçek aç gülümseyerek. Gülümse ki ben hiç üşümeyeyim.

Senden esen rüzgarlar gibi bu sonbaharın rüzgarları biraz ılık biraz serin. Ferahlatıyor mu, üşünüyor mu belli değil…

Kim demiş sonbaharda çiçek açmaz, ömürlük müdür hüzün ? Bitmez mi sanırsın sızın? Bir bakarsın ki; Sonu gelir imkansızın, Ansızın….

Sonbahar, adın paslı kalplere Tefekkür diye anlatılmalı..

Kasım veda ayıdır geçmişe veda, geride kalan tüm mevsimlere elveda. Mevsimsizdir, içinde yaz da vardır, bahar da…. Oysa kış ayıdır. Kafaları karıştırmakta o yüzden ustadır.

Aramızda onca mesafe yokmuş gibi bir de gönül koyduk.

Sebepsiz gelen hüzün, seni üzen boş kahve fincanı, TV’nin karşısındaki kanepede kıvrılmış battaniye ,yarım bıraktığın sayfayı unutmamak için ters çevirdiğin kitabın, camdaki yağmur taneleri, balkona hava almaya çıkarken üşümen, peluş terliğin, hırkan, hayatın anlamsızlığı..

Mevsimlerden sonbahar. Uzun bir yorgunluğun ardından yavaşça usul usul bir uyku bekler doğayı. İyi uykular Dünya.

Duygusal Anlamlı Sonbahar Durum Sözleri

Aklınıza ilk gelen; eyvah, Sonbahar geliyor diye depresyona girmeyin, unutmayın Yaşam bir armağan onu iyi değerlendirin paketi açmadan iade etmeyin…

Kül mavinin yanına sarı gelirse sonbahar, sen benim yanıma gelirsen kıyamet olur…

Ve ben bütün yapraklarımı döküyorken şimdi, Eylül diyorsun, tam da orada başlıyor ayrılık

Sonbahar güneşi gibisin bahtı figan. lşıldıyorsun ama ısıtmıyorsun. Gösteriyorsun ama hissedilmiyorsun!

Dikenin kalbime battığı bir sonbahar günüdür. Sen elini bulutların içinde gezdirirsin, bulutlar senin gözlerinin üstünde yürürler…

Derdi nedir bu sonbaharın neden soldurur gülleri nerden bulur bu insanlar ben mutsuzken gülünecek şeyleri…

Sadeydi bu sonbahar sancısız bitti acılarım. Gözyaşı akıtmadım bu sonbahar. Dallarım kırıldı canım yandı ama ben alıştım artık ağlamadım bu sonbahar…

Sonbahar bana hüznü ve ayrılığı hatırlatır, o yüzden sonbahar aylarında dokunsalar ağlayacak gibiyim, bir başkayım yani bir başka…

Her şeyin nedenini sorgularken mevsimlerin güzelliğini kaçırıyoruz. Yapraklar neden sarardı? demek yerine yapraklar sararınca ne güzel oluyor desek ya…

Sonbahar bizi kışa hazırlar, öyle ya her ömrün bir yalnız zamanı vardır. Yanında seninle yürüyüp ıslanacak kişiyi bulabildiysen sonbahar da bir kış da bir. Bulamadıysan mevsimlerde suç arama. Sonbahar ile İlgili En Güzel Sözler sayfamız burada sona erdi.

3
mutlu
Mutlu
3
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
1
harika
Harika
Sonbahar ile İlgili En Güzel Sözler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ilık bir sonbahar akşamı…
    Bir bardak çay,bir dal sigara ve sen…

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!