1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Elon Musk Kimdir, Kaç Yaşında, Burcu Nedir?

Elon Musk Kimdir, Kaç Yaşında, Burcu Nedir?

Elon Musk Kimdir, Kaç Yaşında, Burcu Nedir?
Elon Musk Kimdir, Kaç Yaşında, Burcu Nedir?

28 Haziran 1971 Pretoria doğumlu olan Elon Musk Güney Afrika asıllıdır. Kendisi hem mühendis hem yatırımcı hem de girişimci olan Musk, Spacex’in kurucusu ve Tesla Motors ile Paypal’ın kurucu ortaklarındandır. Elon Musk Kimdir hakkında sizlere bilgiler hazır ettik. İşte Elon Musk hakkında bilinmeyenler. Yaptığı projelerle dünya gündemini sürekli meşgul eden Musk’ın başarısı tesadüf değil, çocukluk döneminde kendine yazılım programlayıp, kodlamayı öğrenerek 12 yaşında “Blastar” adındaki uzay oyununu $500’satarak ilk yazılım satışını yaptı. Elon Musk Kısaca Hayatı, Elon Musk Nasıl Zengin Oldu, Elon Musk Burcu Nedir ve ayrıntılar…

Elon Musk Kimdir, Kaç Yaşında, Burcu Nedir?

Elon Musk Pretoria Boys High School’dan mezun olduktan bir süre sonra Güney Afrika ordusunda askerlik yapmamak için evinden ayrıldı. Kendisi bu durumunu daha sonraki açıklamasında “Askerlik yapmakla ilgili bir sorunum yok, ancak Güney Afrika ordusunda askerlik yapıp siyahi insanları bastırmaya çalışmak bana vakit geçirmek için iyi bir yol gibi görünmedi” olarak değerlendirdi. 1992 yılında Kingston, Ontario’daki Queen’s University’de iki yıl geçirdikten sonra University of Pennsylvania ’işletme ve fizik okumak için Kanada’dan ayrıldı. The Wharton School of the University of Pennsylvania’da anadalını seçip,Ekonomi alanında lisans diploması aldı. Ayrıca University of Pennsylvania, School of Arts and Sciences’dan da,Fizik alanında yan dal diploması aldı.Daha sonra Uygulamalı Fizik ve Malzeme Bilimi alanında doktora yapmak için Kaliforniya’nın Silikon Vadisi bölgesine taşındı. Ancak doktorayı tamamlamadı.

Elon Musk Projeleri Tesla

Elon Musk’ın CEO’su olduğu, belki de en çok tanınmasını sağlayan dev şirket Tesla; elektrikli otomobillerin öncüsü haline geldi. Şirketin yeni projesi Tesla Semi adı verilen elektrikli kamyon, 2019 yılında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Bunun yanı sıra şirketin geniş kitleler için tasarladığı Tesla Model 3, her ne kadar piyasaya sürülmesi konusunda sıkıntılar yaşatsa da işletme borsada 70 milyon Euro üzerinden işlem görüyor.

elon musk kimdir, kaç yaşında, burcu nedir? 1
elon musk kimdir, kaç yaşında, burcu nedir? 5

Mars

Musk, kurucusu olduğu SpaceX bünyesinde planlanan Mars projesindeki büyük hedeflerini duyurdu. Birkaç yıl içerisinde Mars’a insan yollamayı planlayan şirket, orada gelişmiş bir şehir kurma planı yapıyor. Bunun yanı sıra, 2022 itibariyle Mars’a kargo uçuşları yapmayı planlayan SpaceX, uzaya uygun fiyatlı yolculuklar düzenlemek istiyor.

Solar City

2016’dan bu yana Tesla’ya ait olan Solar City isimli güneş enerjisi işletmesi, Musk’ın planları dahilinde bulunuyor. Solar City ile 300 binden fazla konuta güneş enerjisi sistemi temin edildi. Elektrikli otomobilleri için enerji depolama problemi yaşayan Musk’ın şu anki planları, çatılardaki enerjiyi Tesla’nın batarya paneli Powerwall’a depolamak yönünde. Konutlara enerji sağlayan Musk, aynı enerjiyi elektrikli araçlarının şarjını sağlamak için kullanmak niyetinde.

Musk’ın Powerwall’u, akıllı telefon ile kontrol edilebilen kompakt bir lityum iyon pil. Üretim süreciyle ilgili sıkıntılar yaşayan Musk, hem Tesla hem de Solar City için Powerwall üretimiyle enerji konusunda devrim yaratmayı planlıyor.

Hyperloop

Elon Musk’ın 2013 yılında tanıttığı üst düzey ulaşım aracı Hyperloop, yazıların basınçlı hava sayesinde, borularla iletilmesine dayanan bir posta yolu. Geliştirilmeye devam edilen bu posta yolu, Musk’ın açıklamasına göre 200 kilometreye varan uzaklıklara şimdi olduğundan çok daha hızlı şekilde iletilebilecek. Hyperloop’un en önemli özelliklerinden birisi de çevre dostu olması.

İnsan-Bilgisayar İletişimi

Musk’ın bir diğer projesi, 2016 yılında Neuralink işletmesi altında tasarım aşamasında. Proje, insan beyni ile bilgisayar arasında iletişim sağlayacak bir cihaz yaratma fikri üzerine kurulu.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Elon Musk Kimdir, Kaç Yaşında, Burcu Nedir?
Yorum Yap
Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!