En Güzel 2021 Mevlid Kandili Mesajları ve Sözleri

2021 Mevlid Kandili mesajları ve sözleri vatandaşlar tarafından paylaşılmaya başlandı. Sizler için hazırladığımız en güzel 2021 Mevlid Kandili mesajları ve sözleri sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın!

En Güzel 2021 Mevlid Kandili Mesajları ve Sözleri
En Güzel 2021 Mevlid Kandili Mesajları ve Sözleri

Dualı, Ayetli ve Dini En Güzel 2021 Mevlid Kandili Mesajları sayfamızda geniş kapsamlı bir içerik hazırladık. Sizler için eşe dosta, sevgiliye, anneye, babaya, arkadaşa, akrabaya gönderebileceğiniz en güzel anlamlı Mevlid Kandili Mesajları bir araya getirildi. En Yeni Mevlid Kandili kutlama mesajları resimli, kısa ve öz sözlerini sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

En Güzel 2021 Mevlid Kandili Mesajları… hakkında aradıklarınız burada bir arada. Ziyaretine gidemediğiniz sevdiklerinizin kandilini telefonla kutlamak için eşe dosta, sevgiliye, anneye, babaya, arkadaşa, akrabaya  Mevlid kandili mesajları tebrik edersiniz. Bu yüzden sizlere faydalı olması için en güzel anlamlı Mevlid Kandili Mesajları hazırladık. En Yeni Mevlid Kandili kutlama mesajları resimli, kısa ve öz sözleri ile gönüller birbirine yakınlaşır. İşte Dualı, Ayetli, Yeni 2021 Mevlid Kandili Mesajları

En Güzel 2021 Mevlid Kandili Mesajları ve Sözleri

Yüce Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin Müslümanlara bol bol ihsan edildiği gece olarak idrak edilen Mevlid Kandili, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çeki düzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Mevlid kandiliniz mübarek olsun!

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınız Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan Mevlüt kandiliniz mübarek olsun.

Bir kandil duası ile yakınlaş sevdiklerine. Size onlardan iyi niyetler getirsin rüzgar. Öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Ya Rahman ve Ya Rahim, meleklerin dillerine destan olacak hayırlı işler ve dualar yapmayı bizlere lütfeyle. Evlenmek isteyen bekarlara güzel ahlaklı eş ver. Evlilerin Sana olan ibadet ü taatını arttır Allah’ım. Evlilerin evleri mutluluk ve huzur yuvası, Cennet köşesi olsun Allah’ım. Hayırlı kandiller.

Ey bizleri dünyada kendisini bilemekle şereflendiren Allah’ım, bütün insanlık, hatta bütün bir varlık âleminin bayramı olan mübarek günleri vardır. Bir gün daha vardır ki, kutlu mu kutlu: o da Allah Resûlü’nün dünyayı teşrif ederek tenezzülen aramıza katıldığı, bizi şereflendirdiği kutlu zamandır. Bizler şimdi o anı yaşıyoruz.  Şükürler olsun. Hayırlı kandiller herkese.

Bu kandil gününde Rahmet-i Rahman’ın bereketi içindeyiz.  Bu kutlu zaman diliminde, Mevlid Kandili’nin bizim için hakiki bayram olması duasıyla, ümmet-i Muhammed’in zor zamanları açısından bugünü bayram hediyesi eyle. Bizi, Müslüman alemini sevindir Rabbim. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Alllah’ın izni ve lütfu ile Peygamberi’nin ruhaniyetine sığınarak, O’ndan Müslümanlar için bir kere daha diriliş niyaz ederim. Hayırlı kandiller.

en güzel 2021 mevlid kandili mesajları ve sözleri kısa
eş dost için mevlid kandili mesajları

Dualı Mevlid Kandili Mesajları

Ya Hayy Ya Kayyum, bütün kâinatın diliyle; yarattığın tüm canlıların zerrelerinin sayısınca salât ve selâm edenlerin salât ve selâmlarıyla, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e salât ve selâm gönderiyoruz.

Yüce Rabbimiz, ey âlemleri yoktan var eden büyük Rabbimiz! Alemlerinin içinde bir küçük alem olarak kapına geldik, bu mübarek Mevlid kandili gecesinde, dünyevî işlerimizi bir tarafa bıraktık.  Huzurunda sana yöneldik, boynumuzu büktük, duaya durduk. Dizlerimizin üstünde edeple senden istiyoruz, bizleri boş çevirme ya Rabbim.

Ya Rabbel alemin; O’nun terbiyesi, O’nun üslûbu ve O’nun sistemiyle yetişmiş olan nesillerin imaânları izân ufkuna erişiyor, muhabbetleri çağlayanlara dönüşüyor. Efendimiz’i (s.a.v.) bu ölçüde tanıyıp sevmeleri münasebetiyle her an daha da şahlanıyor. O Kutlunun arkasında bulunma sevinciyle adeta yeni bir saadet devri yaşanıyor. Sen dünyamıza yeniden bir huzur iklimi ve gül devri yaşat ya Rabbim.

Bu kandil günü bütün borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan arınmanız için dua edelim. Allah affeden ve bağışlayandır. Eller O’na açılıp, kalpler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Ey yüce Peygamber’imiz (s.a.v) senin hürmetine yaratıldı tüm bu insanlık ve alemler. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun, Allah dualarını kabul etsin.

Bugün günlerin en mucizelisi. Bugün en sevdiğimizin doğum günü. Hepimizin sevgiliye layık olma dileği ile Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Bütün âlemlere rahmet olan Peygamber efendimizin doğumunun yılkdönümü olan Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Ey yüceler yücesi Allah’ım belki günahımız çok ve yüzümüz yok ama biz senin kullarınız. Sana karşı hicap içindeyiz; Efendimizin senin katındaki nazının büyüklüğüne de ümitlerimiz taze. Keşke ne seviyede olursa olsun Efendimiz’in  (s.a.v) hiçbir sözünden çıkmamış olsaydık; ondan gelen ışıklardan ve ruhlarımıza boşalan mânâlardan hiç mahrum kalmasaydık. Ama beşer şaşar işte. Yine de pişmalıkla kapına geliyoruz. Bizi geri çevirme.

anneye ve babaya mevlid kandili mesajı
anneye ve babaya mevlid kandili mesajı

Ayetli Mevlid Kandili Mesajları 

Ey Rabbim, Sen bütün kâinatı yaratan, bütün canlılara can veren, bütün âlemleri terbiyesi altında bulunduran yüce Rahman’sın. Kandil günü bizi affet. Hayırlı kandiller.

Ya Şafi, Ya Kâfi, bütün kâinatın diliyle, yarattığın mahlûkatın sayısınca ve şükür ile dua edenlerin hamdleriyle şükür ediyoruz, bizi bugüne kavuşturdun. Hayırlı kandiller bütün şükredenlere.

Allah’ım Peygamber’imizin (s.a.v.)  o nur dolu hayatıyla içlerimizde hep taptaze ve dipdiri kalsın imanımız.. Sen bizleri kendi uzaklıklarını aşabilen hak ve hakikatleri de bütün nurları ile duyabilenlerden eyle ya Rabbim!

Bu Mevlid gesesinde, Yüce Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın  (s.a.v.) bir kez daha dünyaya teşrif-i şerifini idrak ediyoruz. Kandiller; nurlarıyla sadece karanlık geceleri değil, aynı zamanda manevi feyziyle de kuraklaşan imanlarımızı aydınlatan, kalplerimizi berraklaştıran gecelerdir.

Allah’ın rahmeti bereketi sizin üzerinize olsun. Gönül huzurunuz hiç solmasın. Yüzünüz güleç, dualarınız hayırlı olsun. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Allah hepimize Efendimiz’in(s.a.v) şefkatiyle dünyada yaşayabilmeyi nasip etsin. O ki zulüm içinde taşlanırken bile insanlara merhamet etmişti. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Aşk ile hep birlikte Hu diyelim. Dilde zikir ruhumuzda şükür olsun. Hayy diye yalvaralım. İmanda aşk ihsanda vuslat olsun… Mevlid Kandiliniz hayırlı mübarek olsun.

Mevlid kandili manen öze dönüşün, Yüce Yaratanımıza yürekten bağlanışın ve yönelişin vesilesidir.  Günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırmanın, geçici olanla kalıcı olanı fark etmenin zamanıdır. Kalp gözümüzü açıp gönül dünyamızı temizlemenin fırsatı olarak bize bir hediyedir. Nefsin yanıltıcı niyet ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunan kutlu bir gecedir Mevlid. Hayırlı kandiller olsun.

Güzel Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları

Dertlerimiz kum tanesi kadar ufak, sevinçlerimiz bereket yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

“Yetimi kendine yakın tut. Başını elinle okşa ve onu sofrana oturt. Böyle yaparsan, kalbin yumuşar ve hacetin görülür.” Hayırlı Kandiller dilerim.

De ki; Rabbim bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın. Mevlid Kandiliniz hayırlı mübarek olsun.

Rabbim bizi salih bir kul olarak iman eden, senin katında müminler arasında sayılan kullarından eylesin. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’a yükselmenin adıdır namaz. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi üzerinize olsun, gönül neşeniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, ahirette yeriniz Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun inşallah.

Bugün ellerini semaya döndür, gönlünü Mevla’ya aç. Bugün günahlardan olabildiğince uzak dur. Bugün en gizli gözyaşlarını onun için dök, çünkü bugün Mevlid kandili. Kandilin mübarek olsun.

Allah’ın aşkıyla dua et bu gece, Mevlana gibi yakar bu gece, secdeye varıp dua edince, şu kardeşini de an bu gece.

Mayası sevgi özü saygı gücü barış süsü hoşgörü olan mübarek Mevlid Kandili’nizi kutlarım Allah’a emanet olun.

Size temiz kalplerin sadakatini, iyi insanların bağlılığını, çocukların tevazusunu, alimlerin gururunu, aşıkların saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun.

Kandil gecesinde kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz rahmetinden, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, iyilik ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun.

Allah’a en sevgili ev, içinde ikram gören yetim bulunan evdir.” Mübarek Mevlid Kandilinizi Kutlarım. Hayırlı Kandiller olsun.

Bugün yüreğimiz secdeye gidiyorsa, senin sayende ya Râsulallah. Senin doğuşunu kutlamaz mı bu alem. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bir kalp sevgi, bir yakarış dolu dua, içten bir selam kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri. Eviniz neşe, kalbiniz nur dolsun, mübarek kandiliniz kutlu olsun.

Eşe Dosta, Sevgiliye Mevlid Kandili Mesajları

Bazı günler vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bazı da bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabb’imize. Hayırlı kandiller.

Bu mübarek gecede dualarınızın kabul olsun diye dua edin. En makbul  dua sürekli ve samimi olandır. Bütün dularınızın kabul olması dileklerimle. Mevlid Kandilinizi kutlar, size ve sevdiklerinize hayırlara vesile olmasını dilerim.

Geriye doğru tarih sayfalarını karıştırınca karşımıza gelen nedir? Güneş’in Mekke’den doğduğu Mevlid’dir. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun….

Dua ve ibadetlerinizin nefsimize değil, mümün kula yaraşı olması dileğiyle.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun!

Müslümanlar için çok önemli olan Mübarek günler vardır; beraberce kutlamak için beklenir. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

Es -Selamun Aleykum ve Rahmetullah dostlar. Nuruyla alemimizi Şereflendiren Efendimizin (s.a.v) güzel nazarına nail olmanızı dileriz. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

“Şüphesiz, Allah ve melekleri Peygambere salat ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salat edin, selam edin.” Mevlid Kandiliniz hayırlı mübarek olsun.

Gökyüzünden yağmur dolu bulutlar gibi gelen, içindeki hayır cevherlerini başımıza yağdıran ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller olsun.

“Biz seni ancak alemlere Rahmet olarak gönderdik.” [Enbiya’ 107] Mevlid Kandiliniz bol dualı, feyizli ve mübarek olsun.

“Allah’a en sevgili ev, içinde ikram gören yetim bulunan evdir.” Mevlid Kandiliniz bereketli, ibadet dolu ve mübarek olsun, hayırlı kandiller.

Allah’ın izni ile bugün kalbimiz secdeye gidiyorsa, senin sayendedir ya Resulallah. Senin bu dünyayı şereflendirişine şükürler olsun. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Bir söz vardır hani: Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar. İşte kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun Mevlid Kandiliniz mübarek olsun inşallah.

Bütün kainatı nurla dolduran Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatının bize örnek olması duasıyla, Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

“Benim sünnetimi yaşatan beni sevmiş olur. Beni seven, Cennet’te benimle beraber olur.” (Hadis -Tirmizi) Mevlid Kandiliniz nurlu ve mübarek olsun.

Anlamlı Mevlid Kandili Mesajları Anneye Babaya

Mevlid Kandiliniz makbûl ibadetler ile dolsun. Bu kandilde İslam’ın kuvvetlenmesi ve Müslüman coğrafyalarındaki zulmün durması için dua etmeyi, dünyadaki kötülüklerin bitmesini Allah’tan niyaz edelim.

Sana uymayan ölçü hayat olsa teperim! İyi ki doğdun ya Resulullah. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun!

Hayırlı Kandiller güzel Müslüman kardeşlerim. “Ey kupkuru çölleri cennetlere çeviren gül! Gel, o bayıltan renklerinle gönlüme dökül.”

Din kardeşliğinin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların güçlendiği, umutlu ve sevgi dolu kandiller olması dileğiyle… Hayırlı Kandiller.

Bu önemli günün farkında olan herkese hayırlı kandiller diliyorum. Tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle…

İyi bir insan olmak istiyorsan, yetimin derdini kendine yakın tut. Başını kalbinle okşa ve ona sofranda yer aç. Böyle yaparsan, kalbin yumuşar ve hacetin görülür.” Hayırlı Kandiller dilerim.

Mevlid-i Nebi günü ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün hatalarında pişmanlıkla kaç, bugün en uzak yakın dulalarını onun için dile, çünkü bugün kandildir, kandilin mübarek olsun.

Allah’ın aşkıyla secde et bu gece, Hz. Mevlana gibi ibadet et bu gece, secdeye varıp huzura er ki, seninle dualarda buluşalım bu gece. Hayırlı kandiller!

Yüceler yücesi Allah’ın affı, bereketi sizinle olsun, vücudunuzdan sağlık ve gözlerinizden güneşiniz hiç eksilmesin. Yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Dua dua diye kalplerin hassas bir şekilde açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birbirimizi anmak dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Baki olan sevgi Allah ve Peygamber sevgisidir.  Ölümün bile ayıramayacağı bir sevgidir bu. Mesafeler araya engeller çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Mevlid Kandilinde dertler içinde kıvranan biçarelere, hasta ve yaşlılara bakmak için çalışıp, çabalayan kimselere dua edelim. Hayırlı kandiller dilerim.

Bu Mevlid gecesinde sabaha kadar namaz kılmayı nasip etsin Allah.  Hayırlı kandiller dilerim.

Mevlid Kandili Kutlama Mesajları Dini

Her darlığın bir ferahlığı vardır; borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.  Elbet Allah bir gün imtihanlardan bizi de geçirir. Hayırlı kandiller.

Kâinatın yaratıcısı ve her şeyin sahibi olan Allah affeden ve bağışlayandır. Bu mübarek kandil gününü bize müjde kılmıştır. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca düğümler çözülür. Gözler sevinç yaşlarıyla dolar bir anda. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

Mevlid-i Nebi gecesinin mucizesi içinde kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Allah’a sunacağı zamandayız. O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol nasiplenmek duasındayız. Çünkü bu gece umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

Dostlar, kardeşler bu mübarek Mevlid gecesinin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize olsun. Kandilin bereketi evinize, nuru geçmişlerinize, sıcaklığı kalplerinize dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Hep birlikte idrak edelim ki bugün Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) doğduğu gündür. Peygamber Efendimiz Rebiülevvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Her yıl bu önemli gün, Müslümanlar’ın Peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla andığı mübarek bir zamandır. Bu gece eller duaya kalkar, yürekler Allah’a açılır. Kandiliniz mübarek olsun.

Ey Yüce Allah’ım! Ey yüceliği akılara hayret ve durgunluk veren, Bedi olan Allah’ım. Seni çok seviyoruz. Bu mübarek Mevlid Kandili Gecesi ve Habibin (s.a.v) aşkına Sen de bizleri çok sev. Sen bize yaklaşmazsan biz dermansız kalırız. Hayırlı kandiller.

Allah’ım bu gecemizi, bu günümüzü, bu haftamızı, bu senemizi, ömrümüzü hayırlı kıl. Bize ve evlatlarımıza uzun hayırlı ve sıhhatli bir hayat ver.  Kandiliniz Mübarek Olsun.

Rabbim, geçmiş zamanlarda peygamberlere, âlimlere nasıl hayırlı işler nasip ettiysen bizlere de öyle hayırlı işler ve dualar yaptır.  Hayırlı kandiller olsun.

Her Müslüman için bir tazelenme mevsimi olan Mevlid Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin (s.a.v.)doğumunu kutladığımız gecedir.  Onun şahsi ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, vicdan ve adaletini, sabır ve dayanıklılığını, ihsan ve cömertliğini hatırlama vaktidir. İnsanlığa sunduğu değerleri idrak edip, hayatımızı onun güzel ahlâkıyla şekillendirme ve tazelenme vesilesidir.

Mehmet Akif Mevlid Kandili Şiiri

Bir Gece (Mehmet Akif Ersoy)

Ondört asır evvel, yine bir böyle geceydi,
Kumdan, ayın ondördü; bir öksüz çıkıverdi!
Lakin, o ne hüsrandı ki hissetmedi gözler;
Kaç bin senedir, halbuki, bekleşmedelerdi!
Nerden görecekler? Göremezlerdi tabii,
Bir kerre, zuhut ettiği çöl en sapa yerdi;
Bir kerre de, ma’mure-i dünya, o zamanlar,
Buhranlar içindeydi, bugünden de beterdi.
Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta;
Dişsiz mi bir insan, onu kardeşleri yerdi!
Fevza bütün afakını sarmıştı zeminin,
Salgındı, bugün Şark’ı yıkan, tefrika derdi
Derken, büyümüş, kırkına gelmişti ki öksüz,
Başlarda gezen kanlı ayaklar suya erdi!
Bir nefhada insanlığı kurtardı o ma’sum,
Bır hamlede kayserleri, kisraları serdi!
Aczin ki, ezilmekti bütün hakkı, dirildi;
Zulmün ki, zeval aklına gelmezdi, geberdi!
Alemlere, rahmetti, evet şer’-i mübini,
Şehbalini adl isteyenin yurduna gerdi.
Dünya neye sahipse, onun vergisidir hep;
Medyun ona cemiyetti, medyun ona ferdi.
Medyundur o mas’uma bütün bir beşeriyyet…
Ya Rab, bizi mahşerde bu ikrar ile haşret.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
En Güzel 2021 Mevlid Kandili Mesajları ve Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!