Deprem Haftası ile İlgili Sözler ve Mesajlar

Deprem Haftası ile İlgili Sözler ve Mesajlar
Deprem Haftası ile İlgili Sözler ve Mesajlar

Bu içerikte sizler için en anlamlı ve en güzel depremle ilgili sözleri bir araya getirdik. İşte her sene 1-7 Mart günleri arasında çeşitli etkinlikler düzenlenen Deprem Haftası ile İlgili Sözler ve Mesajlar. Deprem haftası ve deprem ülkemizde maalesef yeterli derecede halkın ilgisini çekmemektedir. Bu sebeple halkı bilinçlendirmek için Deprem Haftası önemi arttırılarak çeşitlik deprem etkinlikleri düzenlenmeli ve deprem konusunda halk bilinçlendirilmelidir.

Deprem Haftası, her yıl mart ayının 1 ile 7’si arasında düzenlenmektedir. Deprem Haftası’nın düzenlenmesinde ki amaç; İnsanların dikkatini deprem konusuna çekmek, eğitimleri geliştirmek, başarılı çalışmaları ödüllendirmek, faydalı gelişmeleri yaygınlaştırmak ve depreme daha fazla hazır olunmasını sağlayacak her türlü tedbiri desteklemek amacıyla etkinlikler gerçekleştirmektedir. 

Deprem Haftası ile İlgili Sözler

Deprem öldürmez, bina öldürür.

Sağlam temel, depreme engel.

Deprem öldürmez, bina öldürür!

En erken uyarı sistemi, belleğinizdir!

Unutulmamış unutkanlığımızdır deprem!

Allah’ım bu en büyük felaketten bizleri koru.

Unutma önceden hazırlıklı olmak, hayat kurtarır.

Ülkemizde deprem bilincinin artmasını diliyorum.

Deprem bizleri bulmadan biz sağlam binalar bulalım.

depremle i̇lgili resimli sözler
deprem haftası ile i̇lgili sözler ve mesajlar

Güzeler güzeli Allah’ım deprem felaketinden bizleri koru.

Depremi göremeyiz ancak hissederiz, tedbirsizlikten can ve mal kaybederiz.

Depremin ne zaman olacağını bilmiyoruz ama neler yapmamız gerektiğini biliyoruz.

Bilinçli ve tedbirli olun Depremi önleyemezsiniz, ama depremle baş edebilirsiniz.

Hayatın oyunudur bazen depremler, bunu unutmamak amacıyla bir şeyler yapılmalı, geçmiş olsun.

Allah’ım ülkemizin ve dünyanın hiçbir yerini açlık, susuzluk, deprem ve benzeri afetler ile imtihan etme… Âmin.

Allah’ım deprem bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza yardımını esirgeme, sen onların destekçisi ol, tekrarını gösterme ya rabbim. Âmin!

Yine bir gün boyunca sadece depremi, deprem sigortasını, nasıl adımlar atılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini konuşup bir gün sonrasına her şeyi unutmuş olarak uyanacağımız gün geldi.

Allah’ım ülkemizin ve dünyanın hiçbir yerini açlık, susuzluk, deprem ve benzeri afetler ile imtihan etme… Âmin.

Allah’ım deprem bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza webgundemi.com yardımını esirgeme, sen onların destekçisi ol, tekrarını gösterme ya rabbim. Âmin!

Yine bir gün boyunca sadece depremi, deprem sigortasını, nasıl adımlar atılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini konuşup bir gün sonrasına her şeyi unutmuş olarak uyanacağımız gün geldi.

Allah’ım sen birlik ve beraberliğimizi doğal afetlerle sınama yarabbi! Deprem hepimizi derinden üzdü, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bir an önce deprem artçılarının geçmesi dileğiyle, Allah cümlemizi korusun inşallah…

Rabbim büyük felaketlerden korusun cümlemizi. Deprem’i hisseden herkese büyük geçmiş olsun. Bu depremde ne kadar aciz ve çaresiz olduğumuzu bir defa daha öğrendik. Allah’ım beterinden korusun, inşallah yıkım, can kaybı yoktur.

Deprem Sözleri Kısa, Anlamlı, Etkileyici

Deprem hepimizin acı gerçeğimizdir.

Depremden sonraki sabah jeolojiyi öğreniyoruz. Ralph Waldo Emerson

Deprem konusunda yetkililer hassas davranarak yüksek binalara izin verilmemelidir.

İnsanlar sadece depremlerle değil, yıkılan binalar tarafından öldürülüyor. Shigeru Yasağı

Deprem anında bulunabilecek en güvenli yer, bir kırtasiye deposu olacaktır. George Carlin

Şu bir gerçek ki deprem ülkesiyiz ve depremi hiçbir zaman unutamayız. Biz unutsak ta o bize kendini hatırlatıyor.

Bir deprem, yasanın vaat ettiği ama pratikte korumadığı şeyi başarır, tüm insanların eşitliği. Ignazio Silone

Deprem, tsunami ve nükleer santrallerin mevcut durumu, bir bakıma 2. Dünya Savaşından bu yana geçen 65 yılın en şiddetli krizidir. Naoto Kan

Deprem anında nasıl davranmamız gerektiğine dair halen yeteri kadar bilgi sahibi değiliz. Bu konuda acilen bir eylem planı geliştirilmeli. Toplum deprem konusunda eğitilmelidir.

Depremler, rüzgâr toprağa yakalandığı için, yerküre küçük kütleler halinde yerinden oynatıldığı ve sürekli sallandığı için meydana gelebilir ve bu da onun sallanmasına neden olur. Epikür

Tanrı benimle gök gürültüsü ve deprem aracılığıyla değil, okyanus ve yıldızlar aracılığıyla değil, İnsan Oğlu aracılığıyla konuşur ve kusurlu görme ve işitme yetime uyarlanmış bir webgundemi.com dilde konuşur. William Lyon Phelps

Dünya çapında kontrol edemediğimiz çok şey oluyor. Depremleri durduramayız, kuraklıkları önleyemeyiz ve tüm çatışmaları önleyemeyiz ama açların, evsizlerin ve hastaların nerede olduğunu bildiğimizde yardım edebiliriz. Jan Schakowsky

Depremler, tsunamiler, volkanlar, seller, petrol sızıntıları ve radyoaktif serpinti gibi felaketler, insanların, domuzların, yarasaların ve kuşların kitlesel ölümlerine neden olur. Bu felaketler aynı zamanda hayatta kalanların bağışıklık sağlığını da etkiler. Tüm virüsler barındırır. Paul Stamets

Deprem Haftası ile İlgili Mesajlar

Tüm yurttaşlarımıza deprem felaketinden ve diğer afetlerden uzak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Deprem Haftası münasebetiyle tüm toplumumuzun deprem konusunda bilgilendirilmesini temenni ediyorum. Bilgi hayat kurtarır.

Ülkemizde meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Deprem Haftası etkinliklerinin, ilimizde ve ülkemizde deprem bilincinin artmasına vesile olması temennisiyle, tüm vatandaşlarımıza afetlerden uzak, sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.

Ülkemizde son yıllarda yaşanan 17 Ağustos 1999 Gölcük, 12 Kasım 1999 Düzce, 23 Kasım 2011 Van,  24 Ocak 2020 Elâzığ ve son olarak 6 şubat 2023 Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Adıyaman, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep depremleri toplumumuzda deprem olgusunun çok boyutlu değerlendirilmesini sağlamış ve deprem bilincinin geliştirilmesine yönelik çok önemli adımlar atılmasına yönelik gelişmeler doğurmuştur. ‘Afet öldürmez ihmal öldürür’ veciz sözü gereğince bina yapan müteahhitler ile denetim yapan kurum ve kuruluşlarımıza önemli görevler düşmektedir. Bu konuda hiç bir ihmale göz yumulmaması için gerekli bütün tedbirlerin alınması ve kooardinasyon sağlanması gerekir. 

Tüm dünyada ve yurdumuzda binlerce kişinin ölümüyle sonuçlanan bu doğa olayına karşı bilinçli olmak alınacak tedbirlerin en önemlisidir. İnsanın hayatı boyunca yapmış olduğu birçok ihmal söz konusudur. İşte bu ihmallerin en basitleri ölümle sonuçlanabilmektedir. Bu ihmalleri ortadan kaldırmaya oturacağınız binanın depreme dayanıklılığını araştırmakla başlamalısınız. Daha sonra eşyalarınızın montaj ve kurulumundaki ihmalleri araştırmalısınız. Küçük bir sarsıntıda devrilen dolap, raf ya da eşyalar unutmayın ki en büyük ölüm sebebidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Deprem Haftası ile İlgili Sözler ve Mesajlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!