Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmak Ne İşe Yarar? 

Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmak Ne İşe Yarar
Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmak Ne İşe Yarar

Sayfa İçeriği; Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmak Nedir? Neden Çamaşır Makinesine Islak Mendil Konulur? Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmak Ne İşe Yarar? 

Çamaşır Makinesine Islak Mendil atarak giysi ve kıyafetlerinizde ki tüyleri temizleyebilirsiniz. Bu yöntem nasıl uygulanır? İşte haberimizde yer alan Çamaşır Makinesine ıslak mendil atmak ne işe yarar hakkında tüm detaylar…

Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmak

Bazen kirlenmiş çamaşırlarımızı yıkadıktan sonra halen üzerlerinde ki tüylerin çıkmadığını fark ederiz. Elbiseler üzerinden çıkmayan bu saç ve tüyler bizleri oldukça rahatsız eder. Bunun bir çözümü var, makinenize ıslak mendil atarak ısrarla çıkmayıp yapışan saçlardan ve tüylerden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin birlikte yazımıza bir göz atalım.

Yapılan araştırmalara göre bir insan hafta da yaklaşık 4 saatini çamaşır yıkmaya ayırıyor. Evimizde bulunan son teknoloji ile donatılmış çamaşır makineleri bu işi hem kolay hem de hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Eğer sizde bir evcil hayvan besliyorsanız ya da çok fazla koyu renk giysiniz varsa bu yöntemi deneyerek bu sorundan kurtulmanız mümkün. Çamaşır makinesine neden ıslak mendil konulur, çamaşır makinesine ıslak mendil atmanın ne gibi faydası var? Biraz daha konunun detayına girelim.

çamaşır makinesine islak mendil atmanın faydasi
çamaşır makinesine islak mendil atmanın faydasi

Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atınca Ne Olur?

Kıyafetlerinizi çamaşır makinesine attıktan sonra makine içerisinde 3 veya 4 adet ıslak mendil atıp makinenizi çalıştırın. Tambur dönmeye başladığında, ıslak mendiller giysilerle karışacak saç ve tüy toplayacaktır.  Islak mendilin emici gücü sayesinde elbiselerinize yapışan tüylerin tamamen çıktığını göreceksiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken durum ıslak mendilin kaliteli olmasıdır. Peki kaliteli bir ıslak mendil nasıl anlaşılır? Islak mendili elinize aldığınızda şeritler halinde yırtmaya çalışın eğer yırtılmıyorsa ıslak mendilinizin kaliteli ve kullanışlı olduğunu anlayabilirsiniz. Giysilerinizin ıslak mendillerin kokusunu emmesini istemiyorsanız, anti bakteriyel veya kokusuz bir ıslak mendil seçmenizi öneririz. Kokudan kurtulmak için biraz yumuşatıcı da ekleyebilirsiniz.

Diğer Alternatif Yöntemler

Giysilerinizde ki tüylerden kurtulmanın birçok alternatif yolu vardır. Bunlardan birisi de Tüylenmeyi gidermek için bir tüylenme fırçası kullanmanız. Bunlar sıradan bir saç fırçası gibi görünür ancak bunlarda kıl yerine tüylü bir ped bulunur. Bu ped cırt cırtın yumuşak tarafına benzer. Tüylenme fırçasını kumaşın üzerine tek yönde sürt. Giysinin en üstünden başlayıp aşağıya doğru ilerle. Alt ucuna ulaştığında hâlâ giyside kalmış tüy varsa onu bir tüy toplama rulosu veya bir parça bant kullanarak kopartabilirsin.

Çamaşır makinesine çeyrek su bardağı (60 mililitre) beyaz sirke ekle. Sirke kıyafetten tüyleri çıkarmaya yardımcı olur. Ayrıca tüylerin fazla yapışmasını önlemeye de yardımcı olur. Sirke çamaşırların kokusunun giderilmesine de yardımcı olur.

Tüy döken bir eşya yıkadıktan sonra çamaşır makinenin içini sil. Ne zaman çok tüy döktüğünü bildiğin bir şey yıkarsan çamaşır makinenin tamburunu bir havluyla sil. Bunu yapmazsan kalan tüyler bir sonraki yıkama sırasında kıyafetlerinin geri kalanına geçebilir.

Kurutucular çok fazla tüy toplar ve temiz değillerse tüyleri kıyafetlerine geçirebilir. Kıyafetleri açık havada kurutmak tüylenmeyi azaltır. Rüzgâr da tüy parçacıklarından kurtulmanı sağlayabilir. Kıyafetlerini bir çamaşır ipinde veya çamaşır kurutma askısında kurutabilirsin.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmak Ne İşe Yarar? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!