BTK; Ödülü Eğitim Bursu Olan Yarışma Düzenliyor

BTK; Ödülü Eğitim Bursu Olan, Yarışma Düzenliyor
BTK; Ödülü Eğitim Bursu Olan, Yarışma Düzenliyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ev sahipliğinde düzenlenecek olan kısa film ve kamu spotu yarışmasının detayları belli oldu. Bahse konu yarışma lise ve üniversite öğrencilerine yönelik yapılacak. Güvenli İnternet Günü kapsamında düzenlenecek yarışmalar da şimdiden belli oldu.

BTK; Ödülü Eğitim Bursu Olan Yarışma Düzenliyor

2004 yılından itibaren her yıl Şubat ayında yaklaşık 150 ülkede kutlanan “Güvenli İnternet Günü” 2007 yılından itibaren ülkemizde de  Bilişim Teknolojileri Kurumu başta olmak üzere bir çok kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla kutlanıyor. Öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler ve sektör temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği kutlamalara her geçen gün ilgi artıyor.

Bu yıl ki yani 11 Şubat 2020 tarihindeki kutlamalarda, eğitim ve atölye çalışmalarınında yer alacağı belli oldu. Bu kapsam da Açık Kaynak Dijital İçerik Üretme Projesi’nin 2. çağrısı olan Kısa Film ve Kamu Spotu Yarışmasıödülleri de sahiplerini bulacak.

Açık kaynak felsefesinin ülkemizde gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkı sağlamak isteyen Bilişim Teknolojileri Kurumu Güvenli İnternet Merkezi, 2019 yılının son çeyreğinde ‘Açık Kaynak Dijital İçerik Üretme Projesi ile birlikte dijital okur-yazarlık konusunu yaygınlaştırmak için Dijital Okur-Yazarlık Kitabı yazım çalışmalarına da başlandı.

Şimdi projenin ikinci çağrısı olarak ‘Güvenli İnternet’ temasıyla üniversite öğrencilerine yönelik kısa film ve kamu spotu; lise öğrencilerine yönelik kısa film yarışması düzenlenecek. Bu tema çerçevesinde  lise öğrencileri kısa filmler, üniversite öğrencileri ise kısa film yarışmasının yanı sıra aynı zamanda kamu spotları hazırlayarak da yarışmaya katılabilecek.

Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 10 Ocak 2020. Başvurular 10 Ocak 2020 saat 17:00’a kadar www.gig.org.tr web sayfasından çevrimiçi olarak yapılabilecek.

Hangi Ödüller Verilecek

Lise öğrencileri için kısa film yarışmasında;

Birinciye 8000 TL,
İkinciye 4000 TL
Üçüncüye 2000 TL

Üniversite öğrencileri için kısa film veya kamu spotu yarışmalarında;

Birinciye 10000 TL,
İkinciye 5000 TL,
Üçüncüye 3000 TL değerlerinde eğitim bursu verilecek.

Güvenli İnternet Merkezi (GİM), Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) ve Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneğinin (BTİDER) birlikte yürüttüğü Açık Kaynak Dijital İçerik Üretme Proje Çağrısı 2: Kısa Film ve Kamu Spotu Yarışması’nda dereceye giren eserlerin ödülleri, 11 Şubat 2020 Salı günü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu merkez binasında kutlanacak olan Güvenli İnternet Günü 2020 (www.gig.org.tr) etkinliklerinde takdim edilecektir. Yarışmaya katılacak geleceğin yetenekli gençlerine şimdiden başarılar diliyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
BTK; Ödülü Eğitim Bursu Olan Yarışma Düzenliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!