Başarılı Olmak İçin En Etkili 10 Yöntem

Başarılı Olmanız İçin En Etkili 10 Yöntem

Aslında hiçbir başarı tesadüf değildir. Sadece zeki olanlar mı başarılı olur? Hayır. Aslında başarılı olmanın altında tamamen edindiğimiz alışkanlıklar ve edimlerimiz yatıyor. Elbette başarılı olmak için yaptığımız işi severek yapmamız önemli, ancak bu sadece tek başına yeterli olmuyor. Alışkanlıklarınız da sizi başarıya götüren yolda çok önemli bir yere sahip. Gelin hep birlikte bizi başarıya götürecek adımlara bir göz atalım. İşte Başarılı Olmak İçin En Etkili 10 Yöntem…

Başarılı Olmanız İçin En Etkili 10 Yöntem

1-Öncelikle yapacağınız iş: Kendinize güvenmek! İşte bu basamaklardan ilki, kendinize güvenin ve yeteneklerinize inanın. Daha sonra yapacağınız işi belirleyerek bu işin hem maddi hayatınıza hem de kendi dünyanıza katkı sağlayacak ne gibi yönleri olabileceğini analiz ederek karar sürecini tamamlayın.

2- Ne iş yapacağınıza karar verdikten sonra kapsamlı bir fizibilite çalışması yaparak kendinize bir hedef belirlemeniz şart. Unutmayalım başarıdaki en önemli unsurlardan bir tanesi HEDEF... Hızlıca hedefinizi belirledikten sonra planlama aşamasına geçerek adım adım ilerliyoruz.

3- Yapacağınız işte başarılı olmak istiyorsanız kendinize bazı alışkanlıklar yüklemeniz gerekli. Bunlardan bir tanesi kitap okumak . Kitap okumak yaratıcılığınız üstünde uyarıcı etkiler yaparak size bilgi yükler. Bu bilgilerde işinizi yaparken size olumlu ve doğru adımlar atmanızda yardımcı olur.

4- Her gün aynı saatte uyanmalısınız! Bunu bir rutin haline getirmeniz çok önemli, çünkü bu rutin gün içerisinde çalışma performansınızı olumlu etkileyecek ve size dinamiklik kazandıracaktır. Ufak bir araştırma ile başarılı insanların ortak özekliklerini incelediğimizde hepsinin sabah erken ve aynı saatte kalktıklarını öğreneceksiniz.

5- Sizi hayallerinizden ve yapacağınız işten uzaklaştıran negatif düşünen insanlardan uzak durun. Başarılı olmak istiyorsanız muhakkak ve muhakkak sizi olumsuz yönde etkileyecek ortamlardan hızlıca uzaklaşmalısınız. Çevremizde yaptığı işlerde başarılı olan idealist, analitik düşünen, pozitif düşüncelere sahip insanlarla tanışmak ve bu insanların fikirlerinden yararlanmak size hız kazandıracaktır.

başarılı olmak i̇çin 10 etkili yöntem
başarılı olmak i̇çin 10 etkili yöntem

6- İstikrarlı olmak; bir işe karar verdiniz, hedefinizi belirlediniz, ancak alışkanlıklarınızı halen hayatınıza adapte edemediyseniz bu hiç olmadı. Birini yapıp, diğerini yapmamak sizi başarıya götürmez. Başarı bir bütündür, sadece bir eylemle ortaya çıkmaz, birçok unsurun bir araya gelmesi ile ortaya çıkar. O yüzden istikrarlı olmak için taviz vermeden ilerlemeniz çok önemli.

7- Karşılaştığınız sorunlarda ise problem çözme yeteneklerinizi ön plana çıkartarak çözüm odaklı çalışmaya kendinizi alıştırmalısınız. Bir sorun olduğunda asla pes etmemeli ve bu sorunu ortadan kaldırmak için çözüm yollarını denemeyi elden bırakmamalısınız. Burda örnek vermek gerekirse Edison’un lambayı icat etmeden önce 2000 defa deney yaptığını lütfen unutmayalım.

8- Ruh sağlığı ve vücut sağlığınızın yerinde olması; Günümüz yaşantısında karşılaştığımız problemler, aile hayatı, iş hayatında yaşanan olumsuzluklar, yoğun gündem, kalabalık şehir hayatı zaman zaman yaşam kalitemizi düşürerek bizi stresli bir yaşayış tarzına doğru sürüklüyor. Stresten uzak, işimize odaklı ve kaliteli bir yaşam sürmemiz için, öncelikle ruh sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Bu tür durumlarda kendinize iyi gelecek şeyleri yapmayı denemelisiniz, neyi seviyorsanız, neyden mutlu oluyorsanız, size ne iyi geliyorsa onu yapın. Müzik, doğa, spor, tatil, yurtdışı ve yurtiçi seyahati, balık tutmak, bir enstrüman çalmak bunlardan birkaç tanesi.

9- Doğru kaynaktan verimli araştırmalar yapmak; aslında hepimizde araştırma ve merak duygusu vardır, ancak verimli ve etkin araştırlamalar yapmak, bu araştırlamalardan elde ettiğimiz bilgilerle kendimizi donatmamız, günümüz teknolojisinde olmazsa olmaz hale gelmiştir. Hedefe ilerlemeniz için doğru kaynaklardan, etkin araştırmalar yaparak elde ettiğiniz ve size fayda sağlayacak bilgileri kullanmayı öğrenmeli ve öğrendiğiniz bu bilgileri hayatınızda tatbik edebilmelisiniz.

“Teknolojiyi kullanın ama teknolojinin sizi kullanmasına müsade etmeyin”

10- Çok çalışmak; çalışmadan başarı elde etmek mümkün değildir. Dünya genelinde çalışmadan çok başarılı olan birisine başarı literatüründe rastlanmaz. Çevrenizde kısa yoldan başarı ve para kazanmış insanlar varsa bu insanların hikayelerini dinlemeyin. Siz hedefinize odaklanın, çünkü başarı çeşitli kısa yollarla ulaşabilecek bir menzil değildir.

-Kendine Güven!

-Karar Ver!

-Kitap Oku!

-Sabah Erken Kalk!

-Negatif Düşünen İnsanlardan Uzak Dur!

-İstikraralı Ol!

-Problemlerle Mücadele Et ve Asla Vazgeçme

-Moral ve Motivasyonunu Sağla!

-Doğru Kaynaklardan Doğru Araştırma Yap!

-Çok Çalış! Çok Çalış, Çok Çalış!!!

BAŞARILAR…

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Başarılı Olmak İçin En Etkili 10 Yöntem
Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!