Babil Dizisi Konusu Ne, Oyuncuları Kimler

Babil Dizisi Konusu Ne
Babil Dizisi Konusu Ne

Babil dizisinin konusu nedir? Babil dizisi oyuncuları kimler?  Babil dizisinin ilk bölümünün yayımlanmasıyla birlikte merak konusu oldu. Uzun süredir merakla beklenen dizinin göz dolduran oyuncu kadrosu, televizyona iddialı ve etkileyici bir giriş yaptı. Şimdiden büyük beğeni toplayan dizinin yeni bölümleri beklenirken Babil dizisinde oynayan Ozan Güven, Halit Ergenç, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu, Mesut Akusta gibi güçlü ve ünlü oyuncular rol alıyor. Baş roldeki Halit Ergenç yeni dizisi Babil ile kendisini özleyen izleyicilerle buluşuyor. Başrolü paylaşan diğer isim ise Ozan Güven. Babil konusu ve oyuncuları ile kalıcı olmaya aday.

babil dizisi konusu ne, oyuncuları kimler 1

Babil dizisi İstanbul’da çekiliyor.  STAR Televizyonunda yayımlanan Babil dizisinin senaristleri ise Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel. Sürükleyici bir kurgu ile izleyicinin beğenisine sunulan dizinin yönetmeni Uluç Bayraktar.  Ay Yapım tarafından sunulan dizi, psikolojik-gerilim türünde. İşte Babil konusu ve oyuncuları

Babil Dizisi Konusu Ne, Oyuncuları Kimler

Başarılı ve özverili bir ekonomi profesörü olan İrfan işten atılır ve yedi yaşındaki oğlu Deniz bu sırada hastalanır. Hayatları alt-üst olmuştur. Eski arkadaşları, çevresi İrfana sırtını döner. Karısı Eda ise İrfan’ın çocukluk arkadaşı Egemen’den, yani çocuğun asıl babasından yardım ister. Karanlık bir kişilik olan Egemen’in peşinde İrfan sürüklenmeye başlar.

Bir yandan da İrfan eski aşkı olan ve evliliğin ucundan döndüğü İlay ile karşılaşır. İlay eski tefeci Süleyman’ın sevgilisidir.

 

Babil Dizisi Oyuncu Kadrosu

Babil konusu ve oyuncuları hakkında birinci bölümden itibaren ortaya çıkanlar şöyle:

Halit Ergenç: İrfan Tuna Saygun

7 yaşında oğlu sandığı Deniz için karanlık işlere bulaşan bir ekonomi profesörü. İdealist, vicdanlı, alçak gönüllü, zeki ve karizmatik bir kişilik.

Ozan Güven: Egemen Kıvılcım

İrfan’ın çocukluğundan beri can dostu.  Deniz’in ise gerçek babası rolünde. Marjinal bir kişilik olarak hep uçlarda gezen bir kişilik. Gücün olduğu tarafa meyleden, fırsatçı, kurnaz biri. Fakat bir o kadar da eğlenceli ve çekici.

Aslı Enver: Ayşe

Süleyman’ın asistanı olan Ayşe, İrfan’ın başı belaya girdiği sırada karşısına çıkar. Sempatik, merhametli, içten, zeki ve dürüsttür.

Birce Akalay: İlay Üstündağ

Süleyman’ın şimdiki sevgilisi ve İrfan’ın eski aşkı olan İlay, mesafeli, fakat çekici bir kişilik. Entelektüel bir duruşa sahip.

Nur Fettahoğlu Eda Saygun

İrfan’ın eşi, Deniz’in annesi. Bir anne olarak çok iyi, fakat aslında birey olarak entrika düşkünü ve hırslı bir karakter. Tutkulu yapısı ile öne çıkıyor.

Mesut Akusta: Süleyman

İlay’ın  ona çok aşık olan sevgilisi Süleyman, kötü karakter olarak karanlık iş adamıdır. Hırslı ve güçlü, fakat saplantılı bir karakter. Tefecilik yapmış, acımasız, eğitimsiz biri.

Beren Kasımoğulları: Deniz Saygun

İrfan’ın hasta oğlu rolündedir.

Aydan Koptur: Aydan

Ayşe’nin arkadaşı ve polis yardımcısı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Babil Dizisi Konusu Ne, Oyuncuları Kimler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!