Azerbaycan’a Destek Sözleri ve Mesajları

Azerbaycan'a Destek Sözleri ve Mesajları 2020
Azerbaycan'a Destek Sözleri ve Mesajları 2020

Sayfamızda Azerbaycan’a Destek Sözleri ve Mesajları 2021, Azerbaycan ile İlgili Sözler, Azerbaycan Sözleri, Azerbaycan Hakkında Söylenmiş Sözler 2021, Azerbaycan Destek Mesajları Twitter, Azerbaycan Destek Sözleri Instagram, Azerbaycan Destek Mesajı Facebook Yer Almaktadır.

Sayfamızda bulunan mesajları ve sözleri sosyal medya da paylaşabilirsiniz. Sizde kardeş ülke Azerbaycan hakkında sayfamızda yayınlanmasını istediğiniz sözlerinizi ve mesajlarınızı hemen yazı sonunda yer alan yorum bölümünden yazarak ekleyebilirsiniz. İşte Azerbaycan’a Destek Sözleri ve Mesajları 2021, Azerbaycan ile İlgili Sözler…

Ne Oldu?

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, dün sabah saat 06.00 sularında Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması sonucunda bölgede tansiyon bir anda yükseldi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Yetkilileri, Ermenistan’ın alçakça bir saldırı düzenlediğini, saldırı sonucu çok sayıda sivilin yaralandığını ve yaşamını yitirdiğini duyurdu. Savaş ilan edildi. Tarihten bu yana kardeş ülkemiz olan Azerbaycan’ımızın her zaman yanındayız. Bu vesile ile sizlere Azerbaycan’a Destek Sözleri ve Mesajları 2021 hazırladık.

Azerbaycan’a Destek Sözleri ve Mesajları 

Tek millet, iki devlet! Kardeşlerimizin yanındayız.

Can Azerbaycanın yanındayız. Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.

Ana yurtta yuva kurdum, Ata yurda gönül verdim. Ana yurdum, ata yurdum.

Azerbaycan’ın kederi kederimiz, sevinci sevincimizdir. -Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Anayurt Tanrı dağı, Hazırlansa hep yağı, Terk edersem Başbuğ’u; Gök girsin, kızıl çıksın!

Dinimiz bir dilimiz bir Ayımız bir yılımız bir Aşkımız bir yolumuz bir Azerbaycan-Türkiye

Dağ siz iseniz, toprak biziz. Dal siz iseniz, yaprak biziz. Türkiye’yiz, Anadolu’yuz, Azerbaycan’ız…

Yiğitler kan döker, bayrak solmaya, Anadolu başlar, vatan olmaya. Kızılelma’ya hey, Kızılelma’ya…

Bizi birbirimize bağlayan gururumuz, ay-yıldızımızdır! İki devlet bir millet! Yanındayız, desteğiniz Azerbaycan

Gönlümüz, toprağımız bir Ayımız, göğümüz bir Can Azerbaycan’ımızla ruhumuz bir. Haklı davasında her zaman yanındayız.

Her zaman kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu bir kere daha vurguluyor, Ermenistan’ın bu saldırgan tavrını şiddetle kınıyoruz.

Kafkaslardan aşacağız Türklüğe şan katacağız Türk’ün şanlı bayrağını Turan ile asacağız. Azerbaycan bayrağını Karabağ’da asacağız. Yanındayız Azerbaycan…

Zalime karşı ve mazlumun yanında yer alma tavsiyesi Hazreti Ali’nin vasiyetidir. Buna göre haksız yere toprakları işgal edilen Azerbaycan’ın yanındayız.

Selam nurlu sabaha, Gök girsin, kızıl çıksın! Selam kutlu dergâha, Gök girsin, kızıl çıksın!… Gururumu satarsam, Türklüğe su katarsam, İte kemik atarsam; Gök girsin, kızıl çıksın! Azerbaycan yanındayız…

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik sivil yerleşim yerlerindeki hukuk tanımaz saldırısını şiddetle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz.

Sen vur ki Karabağ’da bitsin hazanlar Yükselsin Urumçi’den yine ezanlar Yazsın bu destanını cümle ozanlar Vur Türkün Pençesini dağlar yıkılsın! Karargahlar, meddahlar, çağlar yıkılsın!

Kim ki Azerbaycan Ermenistan savaşı diyorsa yanılıyor. Bu Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesidir bizde bu mücadelede can gardaşlarımızın yanındayız.

Tarih, dil, din, kültür birliği yaptığımız Azeri kardeşlerimizle geleceğimiz de kaderimiz de birdir. Türkiye de vatan, Azerbaycan da vatan… O vatan güçlü olmazsa burası güçlü olmaz. Burası güçlü olmazsa orası güçlü kalamaz. Daima yan yana, daima omuz omuza…

Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı yaptığı askeri saldırı ve ertesindeki ateşkes ihlali ve sivillerin de ölüm ve yaralanmasına sebep olması uluslararası hukuka tümüyle aykırıdır. Şiddetle kınıyorum. Ermenistan askerlerini Azerbaycan topraklarından derhal geri çekmelidir.

Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

1
mutlu
Mutlu
6
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Azerbaycan’a Destek Sözleri ve Mesajları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!