Ayasofya Camii İmam ve Müezzinleri Kimdir?

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Erbaş düzenlediği basın toplantısında 24 Temmuz da Açılacak olan Ayasofya Camii’nde görev alacak imamların ve müezzinlerin isimlerini açıkladı. 24 Temmuz Cuma günü ilk Cuma namazının kılınacağı Ayasofya Camii görevlilerinin isimleri belli oldu. Peki Prof.Dr. Mehmet Boynukalın Kimdir?(Başİmam),  Ferruh Muştuer Kimdir?(İmam), Bünyamin Topçuoğlu Kimdir?(İmam), Mehmet Hadi Duran Kimdir?(BaşMüezzin), Rıdvan Akbaş Kimdir?(Müezzin), Şükrü Asıleren?(Müezzin), İbrahim Çoban Kimdir?(Müezzin), Alpcan Çelik Kimdir?(Müezzin)…Ayasofya Camii İmam ve Müezzinleri Kimdir?

Ayasofya Camii’nde Görev Yapacak olan İmamlar

ayasofya camiinde görev yapacaklar belli oldu

Ayasofya Camii’nde Görev Yapacaklar Belli Oldu

Prof.Dr. Mehmet Boynukalın Kimdir?

Ayasofya Camii imam ve müezzinleri kimdir sorusu cevaplandı. Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, El-Ezher Üniversitesindeki lisans eğitimini bitirdikten sonra lisansüstü ve doktorasını Marmara Üniversitesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı alanında tamamladı. Bilimsel çalışmalarına bir süre yurt dışında devam etti. Çalışma sahası; ilk dönem fıkıh usulünün oluşumu, fıkıh usulünde yenilenme tartışmalarının yanında yazma eserlerin neşri üzerinedir.

Üniversite eğitimini el-Ezher Üniversitesinde 1992’te tamamlayan Mehmet Boynukalın, Marmara Üniversitesinde 1995’te İslam Hukukunda Zina Suçu ve Cezası isimli tezi ile lisansüstü eğitimini 1999’da ise Fıkıh Usulünde Yenilenme İhtiyacı ve Ortaya Çıkardığı Tartışmalar isimli tezi ile doktora çalışmasını tamamladı.

Şehir Üniversitesi bünyesinde  İslami İlimler Fakültesinde öğretim üyeliği de yapan Boynukalın’ın çeşitli bilimsel yayınları bulunmaktadır. Prof.Dr.Mehmet Boynukalın artık Ayasofya Camii‘nde Başİmamı olarak vazife yapacak.

EĞİTİM BİLGİLERİ

* Lisans, El-Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (1992)
* Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü (1995)
* Doktora, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü (1999)

Ferruh Muştuer Kimdir?

Ferruh Muştuer, 1971 yılında Kütahya ilinde doğdu. Hafızlık ve lise eğitimini Kütahya ilinde tamamladı. 1996 yılında Tavşanlı ilçesinde müezzin olarak ilk görevine başladı. 2006-2010 yılları arasında Avusturya’da din görevlisi olarak görev yaptı. Ferruh Muştuer İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Kıraat Bölümü’nü başarı ile tamamlayarak icazet aldı. 2015 yılında Kuveyt’te düzenlenen Uluslararası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda birinci oldu. 2013 yılından beri İstanbul Eminönü Yeni Cami İmam Hatibi olarak görev yapan Muştuer evli ve üç çocuk babasıdır. Ferruh Muştuer bundan böyle Ayasofya Camii İmam-Hatibi olarak görevini sürdürecek…

Ferruh Muştuer Kimdir?

Ferruh Muştuer Kimdir?

Bünyamin Topçuoğlu Kimdir?

1980 yılında Erzurum ilinde doğdu. Hafızlık eğitimini 11 ay gibi kısa bir sürede Erzurum’da tamamladı. Erzurum İmam Hatip Lisesi mezunu olan Topçuoğlu, aynı zamanda İlahiyât eğitimi aldı. İstanbul ilinde bulunan Abdurrahman Gürses Haseki Eğitim Merkezi’nde Kıraat bölümünden başarı ile mezun oldu. 3 kez Türkiye birinciliği kazanan Topçuoğlu Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen ve 10. Uluslararası Kur’an-ı Kerim Yarışmasında, Güzel Okuma dalında dünya birincisi oldu. Topçuoğlu evli olup 3 çocuk babasıdır. Bünyamin Topçuoğlu artık Ayasofya Camii İmam-Hatibi olarak görev yapacak.

Bünyamin Topçuoğlu Kimdir?

Bünyamin Topçuoğlu Kimdir?

Ayasofya Camii’nde Görev Yapacak olan Müezzinler

Mehmet Hadi DURAN Kimdir?

1970 yılında doğduğu İstanbul ili Üsküdar ilçesinde ilk, orta ve lise öğrenimi de tamamladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1994 senesinde mezun oldu. Aynı fakültede Dini Musiki Anabilim Dalı’nda lisansüstü eğitimini tamamladı. Kur’an eğitimini Hâfız İlhan Tok ‘tan aldı. Hâfız Yusuf Gebzeli ile Mevlid çalışarak kendini makam ve kırat konusunda geliştirdi. Musıki eğitimine Ankara ilinde Ruhi Kalender ve İstanbul’da Nuri Özcan ile devam etti. Çalışmalarına katıldığı Aziz Mahmud Hüdâyi, Marmara Türk Müziği Topluluğu ve Nameİstanbul gibi müzik topluluklarıyla yurtiçinde ve yurtdışında birçok programlar icra etti.

Mehmet Hadi Duran Kimdir?

Mehmet Hadi Duran Kimdir?

Hadi Duran, halen kendisinin kurduğu Ayasofya Hâfızlar Topluluğu’nun çalışmalarına devam etmektedir. İstanbul Müftülüğü’nün hizmetiçi eğitim ve tashih-i huruf kurslarında halen dini musiki dersleri vermekte olan Duran, görev hayatını Fatih Müftülüğü’ne bağlı Hacı Beşir Ağa Camii’nde sürdürmüştür. Evli ve iki çocuk babasıdır. Mehmet Hadi Duran bundan böyle Ayasofya Camii BaşMüezzini olarak görev yapacak.

Rıdvan Akbaş Kimdir?

Rıdvan Akbaş, 1991 yılında Sinop-Durağan-Kaplangı köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde tamamladı. İlkokuldan sonra Sinop iline bağlı Duragan ilçesinde yatılı okuyarak Ortaokulu bitirdi. Lise eğitimi için Sinop’a giden Rıdvan Akbaş, Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim-öğretimine devam etti. Burada ki eğitiminin son yılı olan 2009 yılında imam hatip liseleri arası Kur’an-ı Kerim okuma Türkiye birincisi olarak adını duyurdu.

Rıdvan Akbaş, İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra  Diyarbakır Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi‘ni kazandı. Akbaş, Üniversite eğitiminin yarısında verdiği bir kararla Bartın’da Sözleşmeli İmam olarak göreve başladı. 2011 yılında kadrolu olarak İzmir’in Çeşme ilçesine müezzin-kayyım olarak atandı . 2013 yılından itibaren de İzmir Konak Hakim Efendi Camisi‘nde görevini sürdürüyordu.

Rıdvan Akbaş Kimdir?

Rıdvan Akbaş Kimdir?

Rıdvan Akbaş, 2009 yılında düzenlenen Kur’an-ı Kerim OKuma Yarışmasında Türkiye birincisi olarak dikkatleri üstüne çekti. 2015 yılında ise Ezanı Güzel Okuma Yarışması Türkiye birincisi olmaya hak kazanarak Diyanet Camiasının parlayan yıldızı oldu. Rıdvan Akbaş bundan böyle görevine Ayasofya Camii Müezzin-Kayyım’ı olarak devam edecek.

Şükrü Asıleren Kimdir?

Şükrü Asıleren TRT Televizyon kanalında Ramazan aylarında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında ikinci olmuştur. Kuran-ı Kerim okuma yönündeki eğitimine çocukluk yaşlarında başlayan Şükrü Asıleren, 9 senedir İstanbul İli Kadıköy İlçesinde bulunan Selami Çeşme Camisi Müezzini olarak görev yapıyordu.

Şükrü Asıleren Kimdir?

Şükrü Asıleren Kimdir?

Kadıköy Selami Çeşme Camisi Müezzini Şükrü Asıleren TR’de yayınlanan Kuran-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışmasında “9 senedir müezzinlik yaptığını ve Kuran-ı Kerim okuma yönündeki eğitiminin çocukluk çağlarında başladığını” ifade etmişti. Şükrü Asıleren bundan böyle görev hayatına Ayasofya Camii Müezzini olarak devam edecek…

İbrahim Çoban Kimdir?

ibrahim çoban kimdir

İbrahim Çoban Kimdir?

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş’ın yaptığı atamayla Ayasofya Camii’ne müezzin olarak görevlendirilen İbrahim Çoban daha önce Sultan Ahmet Camii‘nde müezzin-kayyım olarak görev yapıyordu. İbrahim Çoban bundan böyle Ayasofya Camii Müezzini olarak görev yapacak…

Alpcan Çelik Kimdir?

Hafız Alpcan Çelik, 1993 doğumludur. Küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim’i okumayı öğrenmiş ve kısa sürede Kuran-ı Kerim’in tamamını ezberleyerek Hafızlık belgesini almaya hak kazanmıştır.. Hafız Alpcan Çelik, kıraat derslerini İstanbul Bahçelievler’de bulunan Hafız Ali Camii Kuran Kursunda almıştır. Hocası ise hafız Selman Okumuş’tur. Hafız Alpcan Çelik, 2014 yılında düzenlenen ‘Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma’ adlı yarışmada Dünya birincisi olarak herkesin ilgisini çekmiştir. Alpcan Çelik bir dönem Türkiye’nin önde gelen mevlidhanlarından Aziz Hardal’dan meşk eğitimi almıştır.

Alpcan Çelik Kimdir?

Alpcan Çelik Kimdir?

Bir dönem Edirne Selimiye Camii İmam Hatibi olarak görev yapmış olan genç hafız 2019 yılında İstanbul Büyükmecidiye Camii’ne imam-hatip olarak atanmıştır. Alpcan Çelik evli ve bir kızı bulunuyor.Hafız Alpcan Çelik bundan böyle Ayasofya Camii’nde Müezzin olarak görev yapacak..

Önerilen İçerik > Arefe Günü İbadetleri ve Okunacak Dualar

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.