Aşure Günü Dini Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

Aşure Günü Dini Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021
Aşure Günü Dini Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

Sayfamızda Aşure Günü Dini Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021, Aşure Günü Özel Duası, Muharrem Ayı ile İlgili Sözler, 10 Muharrem Sözleri, Aşure Günü Kutlama Mesajı Kurumsal, İçinde Aşure Geçen Sözler Resimli.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Muharrem ayının değerini anlatmak için ondan “Allah’ın ayı” diye söz etmiştir. Hadisi şerifte Muharrem ayı için; “Allah’ın ayı” denilmesi bu ayın şerefine işaret içindir. Bu ayın en kıymetli günü de 10. günü olan Aşure Günü’dür. Allah, birçok duayı Aşure Günü kabul etmiştir. Peygamber Efendimiz yine bir hadisi şerifinde; “Aşûre Günü” zerre kadar sadaka veren kimseye, Allahu Teâlâ Uhud Dağı kadar sevap verir” buyuruyor. Aşure gününün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bugün bu ruhtan feyiz alarak bütün bir ömrü hayır ve güzellikler içinde geçirmek için çokça dua edilmesi gereken bir gündür. İşte Aşure Günü Dini Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

Aşure Günü Dini Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

Aşure gününüz mübarek olsun.

Aşure günü paylaşmak demektir.

Bolluğun bereketin simgesi olan Aşure günümüz kutlu olsun.

 

Aşure günü zerre kadar sadaka veren, Uhud dağı kadar sevaba kavuşur. Hadis

 

“Allah Azze ve celle, birçok duaları Aşure günü kabul etmiştir. Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun.”

aşure günü resimli sözleri
aşure günü dini sözler tumblr

Paylaşarak birliğimizi pekiştirmenin en güzel fırsatlarından biri olan Aşure Günü hepimize mübarek olsun.

“Muharrem ayı ve aşure günü size ve tüm sevdiklerinize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.”

İdrak ettiğimiz Muharrem ayı ve Aşure Günü’nün tüm Müslümanlara huzur ve bereket getirmesini dilerim.

Rabbim, Bereket ve feyzin, ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı böylesine güzel mübarek günün kıymetini bilenlerden eyle. Aşure Gününüz Mübarek Olsun.

Dur gönlümüzü ferahlatır, sadaka da belaları def eder. Paylaşmak ise birliğimizi pekiştirir. Aşure Günü Mübarek Olsun.

Her kim aşure gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa, Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder.

Muharrem ayı ve Aşure gününün bütün hayır ve bereketlerine nail olabilmemiz duasıyla Muharrem ayı ve Aşure Günümüz mübarek, birliğimiz daim olsun.

Rabbim bu mübarek Muharrem ayı içerisine gizlediği Aşure günü hürmetine günahlarımızı af buyursun. Bizlere esenlik versin. Selam ve Dua ile…Aşure gününüz hayırlara vesile olsun.

Aşurenin 7 faydası vardır. Kalp-Damar sağlığını korur, bağışıklığı kuvvetlendirir. Büyümeyi destekler, süt yapımına yardımcı olur, kabızlığa iyi gelir ve depresyonu azaltır. Aşure gününüz mübarek olsun.

Yürekler imanla, gönüller huzurla dolsun. Mutluluklar hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Yevm-i Aşura gününüz mübarek olsun.

Hazreti Hüseyin’in ve beraberindekilerin hakikat uğruna kendilerini kurban olarak adaması, İslam medeniyetinin fedakârlıklar üzerine kurulu olduğunun baş örneğidir.

Allah’ım bu aşure günü hürmetine başımızdaki belaları def eyle. Bizlere kaldıracağımız yük verme. Muharrem ayı hatırına bizleri affet. Aşure gününün hayırlar getirmesi dileğiyle….

“Allah Nuh’a buyurduğu şeyleri size de din olarak buyurmuştur. Sana vahyettik; İbrahim’e, Mûsâ’ya ve İsa’ya da buyurduk ki: ‘Dine bağlı kalın, onda ayrılığa düşmeyin.” Aşure günü mübarek olsun.

Akıllı ol ey nefsim ve bu fırsatı kaçırma. Senin bu kadar günahlarının arasında bu tür fırsatlara ihtiyacının ne kadar büyük olduğunu unutma. Tövbe et ve Yüce Allah’a dön. Aşure günümüz mübarek olsun.

aşure günü dini kutlama mesajları ve sözleri 2021
en güzel aşure günü sözleri resimli

 

Başta Hz. Hüseyin ve Kerbelâ’da şehit olan Ehl-i Beyt olmak üzere, mukaddesatımız uğruna can veren bütün şehitlerimize selam olsun. Makamları âli, mekânları cennet olsu

n. Aşure günümüz hayırlara vesile olsun inşallah.

Nuh Tufanından Peygamber Efendimizin mübarek torunları Hz. Hüseyin’in, Kerbela’da uğradığı o zulme kadar pek çok büyük olay bugün meydana gelmiştir. Peygamberimizin emanetlerinin acısı yüreğimizde hâlâ sızlamaktadır. Aşure Gününüz Mübarek Olsun…

Aşure günü birliğin ve dirliğin bir sembolü olarak çok şey anlam ifade etmektedir. Bu mukaddes ve kadim günde paylaşmanın en güzel örneklerini sergileyerek böylesi bir günü layıkıyla yad etmeyi Rabbim bizlere nasip etsin. Aşure gününüz mübarek olsun.

Aşure orucu; muharrem ayının dokuz ve onuncu veya on ve on birinci günleri tutulan oruçlardır. Efendimiz Sallallâhü Aleyhi Vesellem buyurdular: “Bir kimse, Muharrem ayının aşure günü oruç tutarsa Allah-ü Teâlâ o kimseye on bin melek sevabı ihsan eder. Aşure Gününüz Kutlu Olsun.

Sadece aşure tatlıları dağıtarak aşure gününü ihya etme kolaylığına da kaçılmasın. Müslümanların kardeşliği hatırlansın; bu kardeşliğin tesisi ve devamı için dualar edilsin; Allah rızası için oruçlar tutulsun, hayır ve hasenatta bulunulsun, sadakalar dağıtılsın. Aşure günümüz mübarek olsun.

Allah’ın yarattığı aylar, günler, geceler arasında çok kıymetli kazanç mevsimleri vardır. Halen içinde bulunduğumuz Muharrem ayı da müminlerce ganimet ve fırsat bilinmesi gereken kıymetli bir zaman dilimidir. Hicri yılın ilk ayı olan Muharrem, ilâhî feyz ve bereketin, huzur ve güvenin başlangıcıdır.

Ebu Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Ramazan’dan sonra en faziletli oruç, Allah’ın ayı olan muharremde tutulan oruçtur. Farz namazlardan sonra en faziletli namaz da gece namazıdır. Aşure Günümüz Mübarek Olsun.

Yüce Rabbimden Aşure Günü’nün, bütün memleketimizde birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine, gözyaşı, zulüm ve yaşanan olumsuzlukların sona ermesine vesile olmasını diliyorum. Aşure Günü Mesajları Sözleri Duası Devam Ediyor…

Bu ay ikram edilecek aşurelerin birlik ve beraberliğimizin perçinleşmesine vesile olması en büyük arzumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Kerbela şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anarken, Muharrem ayının dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine; gözyaşı ve zulmün sona ermesine vesile olmasını diliyorum.

Muharrem ayı, savaşmanın haram kabul edildiği dört aydan biridir. Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır. “Doğrusu Allah’a göre ayların sayısı, Allah’ın gökleri ve yeri yarattığı günkü yazısına uygun olarak on ikidir; bunlardan dördü haram aylardır. İşte doğru olan hesap budur…”1 Peygamber Efendimiz (s.a.s.) de “Ramazan ayından sonra en kıymetli oruç Allah’ın ayı olan Muharrem ayında tutulan oruçtur”2 hadis-i şerifiyle, bu ayın manevi bereketine işaret etmiştir.

Başta Seyyid-i Şüheda İmam Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, onların İmam Zeynelabidin ile süren aziz hatırasını yad ediyor, Ehl-i Beyt-i Mustafa’yı saygıyla selamlıyor, asırlardan beri Hz. Peygamber ve Ehl-i Beyt sevgisi etrafında kenetlenen milletimizin barış, huzur, güven, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yaşamasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.” Aşure gününüz hayırlara vesile olsun…

Aşure Günü Gerçekleşen Olaylar

Muharrem’in 10’uncu günü Aşûre günüdür. Aşûre gününde çok büyük ve mühim hâdiseler meydana gelmiştir. Fakîh Ebu’l-Leys Semerkandî Hazretleri’nin beyânına göre Aşûre günü meydana gelen hâdiselerden bazıları şunlardır:

Yerlerin ve göklerin yaratılması,Hz. Âdem (a.s.)’in tevbesinin kabul edilmesi,

Hz. Musa (a.s.)’nın Firavn’ın şerrinden kurtulması ve Firavn’ın helak olması,

Hz. İbrahim (a.s.)’in dünyaya gelmesi ve ateşten kurtulması,

Hz. Eyyûb (a.s.)’un hastalıktan şifâ bulması,

Hz. Yûnus (a.s.)’un balığın karnından kurtulması,

Hz. Süleyman (a.s.)’a saltanat verilmesi,

Hz. Nuh (a.s.)’un gemisinin karaya oturması,

Hz. Hüseyin (r.a.)’in şehid edilmesi,

Bazı ulemaların görüş ve rivayetlerine göre Kıyâmetin kopması da Aşure günü olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Aşure Günü Dini Kutlama Mesajları ve Sözleri 2021

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!