AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri Ne Zaman 2020?

aöf kayıt yenileme tarihleri ne zaman 2020
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri Ne Zaman 2020? Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi kayıt tarihleri öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi kayıt ve kayıt yenileme tarihleri hakkında pek çok öğrenci arama motorlarında konu ile ilgili araştırma yapıyor. Bu sene öğrenciler yayınlanacak tarihe göre kayıt ve ders seçme işlemlerini gerçekleştirecek. İşte merakla beklenen Açık Öğretim kayıt ve kayıt yenileme tarihleri hakkında detaylar…

AÖF Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri Ne Zaman 2020

Geçtiğimiz yıl Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi, İşletme ve İktisat fakülteleri başta olmak üzere 2019-2020 akademik yılı güz dönemi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 08.10.2019 tarihinde başlamıştı. Bu sene ki kayıt işlemleri için ise Anadolu Üniversitesi tarafından henüz herhangi bir duyuru yapılmadı. Ancak kısa süre içerisinde Anadolu Üniversitesinden konu ile ilgili açıklama yapılacağı tahmin ediliyor.

AÖF YENİ KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK 2020?

Her sene yapılan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) sınavı sonucunda yerleştirilip kaydını yaptıracak adaylar için Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ve İşletme, İktisat Fakülteleri’nin geçtiğimiz yılki İnternet başvuru ve kayıt işlemleri 02.09.2019 tarihinde başlamıştı. Bu seneki kayıt tarihlerinin de benzer tarihlerde başlaması öngörülüyor. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi kayıtları hakkında bilgi ve duyurular yayınlandıkça haberimizde yer vereceğiz. Yeni Açıklandı! Kayıtlar 5 Ekim’ de Başlıyor…Güz dönemi kayıt yenilemeleri 5 Ekim ile 15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

AÖF YAZ OKULU SINAV TARİHLERİ 2020

Anadolu Üniversitesinin yayınladığı yazılı açıklamada, yaz okulu kayıt işlemlerinin ve ders seçiminin kayıt bedelinin ödenmesiyle gerçekleşeceğini ifade etti. Açıklamada ise şu şekilde devam etti:

Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla 5 ders seçebilecek. Ders seçimi aof.anadolu.edu.tr adresi kayıt otomasyonu bağlantısı yaz okulu linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi yapabilir. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçiminin yeniden yapılması mümkün değildir.

Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 öğretim yılı yaz okulu öğretim gideri ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 öğretim yılı yaz okulu ders seçimine göre belirlenen kayıt bedelini ödemeyen öğrencilerin yaz okulu kayıtları yapılmaz.”

Yaz okulu kayıt süresinin kesinlikle uzatılmayacağı belirtilen açıklamada, yaz okulu ve öğrenci kılavuzlarına www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi kılavuzlar bağlantısından ulaşılabileceği kaydedildi.

Yaz okulu sınavları 5 Eylül 2020 tarihlerinde pandemi şartlarının uygun olması durumunda yüz yüze yapılacaktır. Aksi bir durumda sınav çevirimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Yapılan Açıklamalara göre Açıköğretim Kayıt Yenileme tarihi belli oldu. Kayıtlar 5 Ekimde Başlıyor… Güz dönemi kayıt yenilemeleri 5 Ekim ile 15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

DGS Ne Zaman 2020

Eğitim ve Öğretim hayatına 4 yıllık bir bölümde sürdürmek isteyen öğrencilerin katılacağı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 9 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek.

ÖSYM sınava girecek öğrencilere önemli uyarılarda bulundu yapılan uyarılarda “09 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.” Açıklaması yapıldı.

Önerilen İçerik>> Mustafa Kutlu Kimdir? Fırtınayı Ancak Kalbi Olanlar Kucaklayabilir

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!