En Güzel Çiftçiler Günü Mesajları ve Sözleri

anlamlı ve güzel en yeni çiftçiler günü kutlama mesajları ve sözleri

Çiftçiler Günü Mesajları, Çiftçiler Günü Sözleri, Çiftçiler Günü ile İlgili Sözler, Dünya Çiftçiler Günü Kutlama Mesajı, Anneye, Babaya Çiftçiler Günü Mesajı,  Amcaya Dayıya Çiftçiler Günü Mesajları, Halaya Teyzeye Çiftçiler Günü Sözleri, Abiye, Kadınlara Çiftçiler Günü Mesajı, Çiftçiler Günü Resimli Mesajları, Güzel ve Anlamlı Çiftçiler Günü Mesajları, Atatürk’ün Çiftçiler İle İlgili Sözleri, Çiftçi Kadınlar Günü Sözleri sizler için bir araya getirildi.

Dünyada ve Türkiye’de 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü olarak belirlenmiş ve geniş bir katılımla kutlanmaktadır. 14 Mayıs’ta kutlanan Dünya Çiftçiler Günü, 1984 yılından bu yana Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu (1946 yılında kurulan bir federasyondur) kararıyla kutlanır. Bu özel günde çiftçilere anlamlı ve güzel çiftçiler günü mesajları ve sözleri yollanır. Bu özel gün ile çiftçiliğin her dalında tarımda, hayvancılıkta emek veren vatandaşlar hatırlanır, anlamlı ve güzel çiftçiler günü mesajları ve sözleri ile gönüller alınır. Hizmetlerinin önemi ve büyüklüğü taşıdıkları hayati konum vurgulanır. İşte Anlamlı ve Güzel Çiftçiler Günü Mesajları ve Sözleri;

En Güzel Çiftçiler Günü Mesajları

Bütün toprak anaların ve toprak babaların Çiftçiler Günü kutlu olsun.

Ailesi, geleceği ve vatanı için çalışan bütün çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.

Toprağı bir hamur gibi yoğuran, toprakla özdeşleşen bütün çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.

Tarımsal üretimin her aşamasında ter dökerek her dakika çalışan tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.

Toprakla hemhal olarak üretimin her evresinde aktif olarak sürekli çalışan tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.

Alın terini akıtarak mutfakları dolduran ve elinin dokunduğu her şeye değer katan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.

Yüzü yanık olur çiftçinin, elleri nasırlı olur. Kalbi toprak gibi bereketli ve toprak gibi yemyeşildir. Emekleri ödenmez. Çiftçiler Günü Kutlu Olsun.

Yazın güneşle, kışın soğukla imtihan olur çiftçi. Her şartta tatil nedir bilmeden çalışır çiftçi. Görünmez kahraman diye ben buna derim. Çiftçiler Günü Kutlu Olsun.

Elinin değdiği her yeri yeşillendiren ve bereketlendiren, emeğini ülkenin büyümesine ve mutfakların doymasına adayan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.

Tarlasında, bostanında, bahçesinde, yaz kış demeden çalışarak ailesine, çocuklarına ve ülkemize üretimle destek veren kadın çiftçilerimizin, Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlarım.

Tarımın bütün imkansızlıklarına rağmen üretimin ve doğanın sürekliliğini sağlanmaktan vaz geçemeyen kadın erkek bütün çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun. Her zaman üreten ve çalışan tüm emekçi insanlarımızın yanındayız…

Her meslek gibi sayısız zorluğu olmasına rağmen çoğu zaman görmezden gelinen kişilerdir çiftçiler. Fakat onlar toprağı işlemese hepimiz aç kalırız, bu hatırlamak için bugün çok anlamlı. Bütün emektar çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.

Mesai saati nedir bilmeden, gece gündüz tarlada, bahçede çalışan ve yorulmak nedir bilmeyen bütün çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.
Emekleriyle dünyanın eko sistemini koruyan ve bitki örtüsü sağlığını, çeşitliliğini önemseyen bütün çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun…

Teknolojinin günden güne büyüdüğü bir çağda, toprakla olan bağını koruyarak insanlığın olmazsa olamaz beslenme ihtiyacını karşılamak için çabalayan bütün çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlar, özellikle de ülkemizin fedakâr üretici kadınlarının ekonomik ve sosyal alanda daha ileri seviye de yer almasını dilerim.

Anneye, Babaya, Akrabaya Çiftçiler Günü Sözleri

Benim halamın toprak kokar elleri, o elleri her gün öpsem gene hakkını ödeyemem. Çiftçiler Günü Kutlu Olsun.

Benim emekçi amcam, senin yetiştirdiğin fidanlarla dünya nefes alıyor. Doğaya can verdiğin gibi sen de can bulasın. Çiftçiler Günü Kutlu olsun.

Toprak ana sözü en çok benim anneme yakışır. Annelerin en cefakarı, o nasırlı ellerin olmasa ben bugüne gelemezdim. Çiftçiler Günün kutlu olsun.

Benim babam dünyanın en anlamlı ve en zor işine sahip, benim babam toprağın efendisi ve ben bununla gurur duyuyorum. Dünya Çiftçiler Günün kutlu olsun koca yüreklim.

Abim olarak toprakla kardeş olmayı bana öğrettin. Toprağı canı bilip ondan bin bir ürün çıkartan ve doğanın binlerce yıllık döngüsünü sürdüren güzel insan. Çiftçiler Günü Kutlu Olsun.

Sırtından ter akıta akıta tarlada akşamı eden, eve her gün ayaklarında dermanı kesilmiş halde gelen ama gene de şükretmekten geri durmayan canım dayım, çiftçiler günün kutlu olsun.

Fındık tarlalarında, çay tarlalarında iki büklüm çalışan teyzem, bir gün bile şükürsüzlük etmeyen teyzem, senin yüce gönlünle bu topraklar nefes alamaya devam ediyor ve bizler senin emeklerinle doyuyoruz. Çiftçiler Günün Kutlu Olsun.

Canım babam, Çiftçiler Günü kutlu olsun. Bugün sayesinde herkes seni belki bir günlüğüne hatırlıyor, ama sen benim her nefeste aklımdasın. Senin emeklerinle büyüdüm, senin tarladan kazandıklarınla okudum. Emeğin ödenmez.

Annelerin en yorulmak nedir bilmezi, tarladan bostana koşarak hayatını geçiren canım annem. Senin güzel ellerinde büyüyen, yeşeren besinlerle yalnız biz değil, bütün insanlar doyar. Senin emeklerinin değerini alnından akan teri görmeyen bilmez. Çiftçiler Günü Kutlu Olsun.

Atatürk’ün Çiftçiler İle İlgili Sözleri

Köylü milletin efendisir!

Millî ekonominin temeli tarımdır.

Bende çiftçi olduğumdan biliyorum. Makinesiz tarım olmaz.

Kılınç ve saban; bu iki fatihten birincisi, ikincisine daima yenildi.

Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür.

Eğer milletimizin büyük çoğunluğu çiftçi olmasaydı, biz bugün dünya üzerinde olmayacaktık.

Milletimiz çiftçidir. Milletin çiftçilikteki çalışma imkanlarını, asri ve iktisadi tedbirlerle en yüksek seviyeye çıkarmalıyız.

Köylülerin gözleriyle görebilecekleri, çalışmaları için örnek tutacakları, verimli, modern, uygulamalı tarım merkezleri kurmak gereklidir.

Burada bir çiftlik kuracağım. Bu çiftlikte hayvanlar yetiştireceğim. Bir küçük ormanın kenarında tarım endüstrimize ait bacalar tütecek…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
En Güzel Çiftçiler Günü Mesajları ve Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!