Anlamlı Dünya Down Sendromu Günü Sözleri ve Mesajları

Dünya Down Sendromu Günü Sözleri ve Mesajları
Dünya Down Sendromu Günü Sözleri ve Mesajları

21 Mart, Down sendromu hakkında duyarlılığı artırmak için 2011 yılında Birleşmiş Milletler kararı ile kabul edilmiş bir gündür. Anlamlı Dünya Down Sendromu Günü Mesajları ve Sözleri mi arıyorsunuz? Down Sendromu olanların ne kadar benzersiz ve özel olduğunu anlamanız için sizlere ilham vermek için en güzel anlamlı Resimli, Kısa ve Uzun 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Sözleri ve Mesajları hazırladık.

Bugün 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü. Bugün dünyanın her yerinden insanların down sendromlu bireylere sevgilerini, ilgilerini ve saygılarını gösterme günü. Sizlerde sayfamızda bulunan birbirinden güzel down sendromu ile ilgili sözler ve mesajlar burada!

Türkiye Down Sendromu Derneğinden Mesaj Var!

Türkiye Down Sendromu Derneği, bu yılda toplumdaki tüm insanların ve Down sendromlu bireylerin katılımı ile farklı olmanın bir eksiklik olmadığını, herkesin farklı renkler gibi dünyanın vazgeçilmez bir parçası olduğunu ve birbirini tamamladığını göstermeyi amaçlıyor. Türkiye Down Sendromu Derneği’nin düzenlediği farkındalık hareketi, giyilen farklı renklerdeki çoraplarla Down sendromlu bireyler ile ilgili farkındalık yaratmayı hedefliyor! Hadi sende bu harekete katıl ve sosyal medya hesabından sayfamızda bulunan en güzel anlamlı Down Sendromu Farkındalık Günü Sözleri Paylaş!

Siz de farklı renk çoraplarınızı ellerinize ya da ayaklarınıza giyip fotoğrafınızı çekerek #rengimizbelliolsun etiketiyle bir arkadaşınıza meydan okuyarak farkındalık yaratabilirsiniz!

Anlamlı Dünya Down Sendromu Günü Sözleri ve Mesajları

Her gün farkındayız, sizinleyiz.

Hayata +1 değer katıyoruz.

Sadece 1 Gün değil her gün yanınızdayız.

Down sendromlu çocuklar en sevgi dolu ruhlardır.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Kutlu Olsun!

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Tıpkı sizin gibiyiz +1 farkla!

Lütfen Farklılıklara Saygılı Olmayı Öğreti. Unutmayın! Onların Sevgisi Dünyaya Yeter…

21 Mart’ın eşit olduğumuzun ve aramızdaki bir sayı farkın “fark” olmadığının anlaşıldığı bir gün olması temennisiyle…

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesiyle down sendromlu bireyler ve değerli ailelerine sağlıklı huzurlu ve mutlu bir hayat diliyorum.

Down Sendromlu çocuklarımızın toplumdan dışlanmadığı, diğer çocuklar gibi onların da eşit haklarla yaşadığı, eşit koşullarda eğitim almaları tek dileğimdir.

Her çocuk hakları ile doğar. Ön yargılar nedeniyle engellenen Down sendromlu bireylerin, pozitif ayrımcılıkla yaşamın her alanında bizlerden daha çok hakları vardır. 

Unutmayalım ki onlar acıma duygusu oldukça gelişmiş, çıkarcılık, bencillik gibi davranışları olmayan karşılıksız seven, yalan söylemeyen ve sadece sevilmeyi hak eden bireylerdir.

Yüzünüzdeki sıcacık gülüşünüz, tertemiz kalbinizle dünyaya kattığınız 1 değerin farkındayız. Gerçek dostlar kromozom saymazlar. Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Kutlu Olsun.

Down sendromu tedavi edilmesi gereken bir hastalık değil sadece genetik bir farklılıktır. Sıradan bir insan vücudunda bulunan kromozom sayısı 46 iken down sendromlu bireylerde bu sayı 47 olmaktadır.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde down sendromunun bir hastalık olmadığını, farklılık olduğunu ve farklı olmanın normal olduğunu herkese duyurmak ve bu duyarlılığı arttırmak çok önemlidir. 

anlamlı dünya down sendromu günü sözleri
Dünya Down Sendromu Farkındalık Sözleri ve Mesajları Resimli – Anlamlı Dünya Down Sendromu Günü Sözleri ve Mesajları

Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü ile İlgili Sözler

Dünya farklılıklarla güzel.

Hayattaki tek engel kötü bir tutumdur. Scott Hamilton

Benim sevgim dünyaya yeter. Farklıyım. Farkında mısın?

Down sendromu bir hastalık değildir. Size bulaşmaz. KORKMAYIN!

Tüm down sendromlu kardeşlerime ve ailelerine saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Sizler Rabbimin hediyesi, en güzel çiçeklersiniz. Bugün Dünya Down Sendromu Günü!

Tüm çocukları hak ettikleri gibi sevin ve önemseyin. Size mutlu ve sağlıklı bir Dünya Down Sendromu Günü diliyorum.

Down sendromu, bir hastalığı değil, bir farklılığı ifade etmektedir. Bu farklılığın bilincinde olmak, hepimizi yakından ilgilendiren bir sosyal meseledir.

Bu Dünya Down Sendromu Günü’nde ilginizi ve desteğinizi gösterin ve Down sendromlu insanlar için daha iyi bir dünya yaratmak için bir adım atın.

Bu Dünya Down Sendromu Günü vesilesiyle her yaşamın bir değeri olduğunu hatırlayın. Her hayata saygı gösterin. Mutlu Dünya Down Sendromu Günü dileklerimle…

Down sendromlu insanlar kromozomal olarak gelişmiştir ve dünyanızı da geliştirirler. Bu Dünya Down Sendromu Günü’nde farkındalık yaratın, onlara yardım edin ve destekleyin.

Birinin engeline odaklandığınızda, yeteneklerini, güzelliğini ve benzersizliğini gözden kaçırırsınız. Onları oldukları gibi kabul etmeyi ve sevmeyi öğrendikten sonra, bilinçaltında kayıtsız şartsız kendinizi sevmeyi öğrenirsiniz. Yvonne Pierre

Down, mutlu bir farklılıktır. Bu nedenle kendi içinde var olan bu mutluluğun biz sıradan insanlar için örnek olması gerektiğini düşünüyor; bu vesile ile tüm Down Sendromlu bireylerimizin Dünya Down Sendromu gününü en içten dileklerimle kutluyor ve hepsini sevgi ile kucaklıyorum.

21 Mart Anlamlı Dünya Down Sendromu Günü Sözleri yazımızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan bizleri takip edebilirsiniz.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
Anlamlı Dünya Down Sendromu Günü Sözleri ve Mesajları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!