40 Gündür Evdeydi, Test Sonucu Pozitif Çıktı

demet çi̇leli̇ baz
Abone Ol
Daha Fazla

 

KoronaVirüs Haber Bülteni

Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz‘ın 40 gündür evde olduğu ve dışarı hiç çıkmadığı, buna rağmen yapılan koronavirüs testinin ise pozitif çıktığı öğrenildi.

Antalya’da ikamet eden Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz, 10 gündür dinmeyen şiddetli öksürük ve ateş nedeniyle dün özel bir hastaneye müracaat etti. Burada yapılan tetkik ve incelemelerde ilk önce zatürre teşhisi konulan Baz, kendisine bazı ilaçlar verilerek evine gönderildi.

İlaç kullanmasına rağmen hastalığın şiddeti artan Baz, bu kez pandemi hastanelerinden biri olan Kepez Devlet Hastanesi’ne gitti. Burada yapılan testte Baz’ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Karantinaya alınan Baz, hastanedeki ortamını sosyal medya hesabından canlı yayınladı. Hastanede kaldığı odadan da bahseden Baz, “Kaldığım odayı çok soranlar oldu. Kepez Devlet Hastanesindeyim. Tek kişilik odalarda kalıyoruz. Buzdolabımız, televizyonumuz, yatağımız, banyo ve duşumuz, internetimiz mevcut. Yani samimi söylüyorum 5 yıldızlı otel gibi burası. Dün karantinaya alındım ama buna karantina denir mi bilmiyorum” dedi.

Ciğerlerinde ileri derecede enfeksiyon tespit edildi

Şu anda her şeyin yolunda olduğunu söyleyen Baz, yaşadıklarını şöyle anlattı: “10 gündür yoğun ateş ve öksürüğüm devam ediyordu. 184’ten Covid hattını arayarak durumu izah ettim. Sağ olsunlar takibe aldılar beni. Pazartesi günü özel bir hastaneye gittim. Benden 3 tüp kan alılar ve ilaçlı tomografi için yarına gün verdiler. Dün sabahtan gittim ve ciğerlerimde ileri derecede enfeksiyon tespit edildi. İlaçlarımı yazıp doktor eve yönlendirdi.

Eve geldikten sonra öksürüğüm şiddetlenerek arttı, ateşim yine yükseldi. Bu sonuçları doktor arkadaşlarıma yönlendirdim, direk karantinaya alınmam gerektiğini söylediler. Zaman kaybetmeden Kepez Devlet Hastanesine geldim, tekrar damar yolu açıldı ve kan alındı. İlk testim pozitif çıktı. Yatış yapıldıktan birkaç saat sonra ağız ve burundan sürüntü alındı. Biraz önce doktor arkadaş geldi onun sonucunun negatif çıktı. Fakat 2 test yapılıyormuş, akşam 21.00 de bir test daha yapılacak. Öksürük dışında her şey yolunda. Kan değerlerim çok düşük seyrediyor.”

Sağlık sistemi çöken birçok gelişmiş ülkeye Türkiye resmen ders veriyor.

Sağlık çalışanlarının ilgi ve alakasının çok iyi olduğunu ifade eden Baz, “İçeriden dışarıya, dışarıdan içeriye telefonla arayabiliyoruz. Yarım saatte bir sağlık çalışanı dostlarımız geliyor. Ateş, tansiyon ve nabzıma bakıyorlar. Gerçekten ilgi alaka dört dörtlük burada. Duşumuz, sıcak suyumuz var. Yüce Allah devletimize zeval vermesin. Dünyanın sağlık sektörünün çöktüğü birçok gelişmiş ülkelere, Türkiye Cumhuriyeti resmen bir ders veriyor. Öğlen yemeğimiz. Daha ne olsun gerçekten bilmiyorum” diye konuştu.

Baz, vatandaşlara bir uyarı da bulunarak, “Lütfen 14 kurala uyarak evlerinizde kalın. Allah’ın izniyle hepsini atlatacağız” dedi.

Demet Çileli Baz’ın Son Sağlık Durumu

Demet Çileli Baz’ın Facebook hesabından yapılan açıklama ise şöyle;

“Hastane yatmakta olan Demet Çileli Baz’ın dün alınan numuneler sonucunda bugün çıkan ikinci sürüntü testi de ” NEGATİF ” çıkmıştır. Ancak tüm belirtilerin Covid-19 virüsünü işaret ettiğini söyleyen uzmanlar, en az 1 hafta daha hastanede kalmasının uygun olacağını söylediler.

Şu anda yoğun göğüs ve sırt ağrısı var, öksürüğü ilk yatış yaptığı güne göre biraz daha iyi, 15 gün önce sigarayı bırakmış olmasının da faydası var, ilk yattığı gün kan takviyesi yapılmıştı. Şu anda kan değerleri 8’den 9’a yükseldi. Yine düşük ama hızla toparlayacaktır inşallah, dualarımız seninle…”

Önerilen İçerik>>>İngilizce Anlamlı Sözler

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!