1. Haberler
  2. Sanat
  3. En İyi Netflix Dizileri ve Filmleri 2021

En İyi Netflix Dizileri ve Filmleri 2021

En İyi Netflix Dizileri ve Filmleri 2021
En İyi Netflix Dizileri ve Filmleri 2021

Bu yazımızda 2021 yılında dünya genelinde Netflix ekranlarına gelecek olan bazı Netflix orijinal filmlerini sizler için bir araya getirdik. İşte 2021’de 2021’de İzlenecek En İyi Netflix Dizileri ve Filmleri.

Netflix film sektöründe kendini fazlasıyla kanıtladı. Ödüllü filmleri ve uyguladığı stratejiler açısından gelecek yıllarda da adından sıkça bahsedileceğinden hiç şüphe yok. Netflix’ten gelen haberlere göre önümüzde ki yıl için planlanan en az altı animasyon özelliğine ek olarak haftada iki büyük film yayınlamayı planladıkları belirtildi. 2021’de Çıkacak Orjinal Netflix Filmleri, Konusu, Oyuncu Kadrosu ve tüm detaylar..

Bu listenin önümüzde ki yıl yayınlaması muhtemel filmlerden oluştuğunu en başta belirtmek isteriz. Çünkü Netflix arşivlerinde daha koronavirüs sebebi ile yayına alınmayan pek çok film mevcut. Bu liste çok uzun bir film listesi olabilir. Ancak şimdilik biz 2021’ de yayınlaması kesin gözüyle bakılan filmlere göz atacağız.

 

En İyi Netflix Dizileri ve Filmleri 2021

America: The Motion Picture

Tür: Animasyon, Komedi
Yönetmen: Matt Thompson

america the motıon picture netflix
america: the motıon picture

Bu devasa animasyon projesi ilk olarak 2017’de duyuruldu. Kurgusal bir George Washington’un Kral James ile savaşması için devrimcilerden bir ordu oluşturması gerekiyor. Filmin konusu hakkında pek fazla detay bulunmazken Netflix’ten film ’den beklentilerini yüksek tutuyor.

America: The Motion Picture 2020 yılı bitmeden Netflix ekranlarında görmemiz muhtemel ancak büyük olasılıkla 2021 de Netflix ekranlarında gösterileceği tahmin ediliyor.

Apollo 10 1/2: A Space Age Adventure / Bir Uzay Çağı Macerası

Tür: Animasyon, Aile
Yönetmen: Richard Linklater

2021 yeni çıkacak netflix filmleri
2021 yeni çıkacak netflix filmleri

Film, adından da anlaşılacağı gibi 1969 yılında gerçekleşen Apollo 10 görevi etrafında dönen bir hikâyeyi anlatıyor. O yıllarda, NASA’nın ana merkezinin bulunduğu Houston’da yaşayan bir çocuk olan Linklater, kendi yaşadıklarından izler taşıyan bir film hazırlıyor. Film hikâyesini iki farklı karakterin bakış açısından anlatıyor: tarihi bir başarının eşiğinde olan bir astronot ve olup bitenleri kimi zaman radyodan, kimi zaman da televizyondan takip eden bir çocuk.

Filmin oyuncu kadrosunda Jack Black, Zachary Levi, Glen Powell, Josh Wiggins, Milo Coy, Lee Eddy, Bill Wise, Natalie L’Amoreaux, Jessica Brynn Cohen, Sam Chipman ve Danielle Guilbot gibi isimler yer alıyor.

Army of the Dead / Ölü Ordusu

Tür: Korku
Yönetmen: Zack Snyder

army of the dead
army of the dead

Snyder’ın Army of the Dead adlı filmi Dave Bautista, Ella Purnell, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Huma Qureshi, Omari Hardwick, Tig Notaro, Hiroyuki Sanada, Garret Dillahunt, Matthias Schweighöfer, Raúl Castillo, Nora Arnezeder, Samantha Win gibi isimlerin yer aldığı, tamamı yıldızlardan oluşan uluslararası bir oyuncu kadrosuna sahip. 

Filmin yapımcılığını ise The Stone Quarry’den Deborah Snyder, Zack Snyder ve Wesley Coller üstleniyor. Netflix’te 2021’de yayınlanacak olan film, zombilerin istila ettiği Las Vegas, Nevada’ya giden ve şimdiye kadar teşebbüs edilen en büyük soygunu gerçekleştirmeye çalışan bir grup paralı askeri konu alıyor.

Blonde / Sarışın

Yönetmen: Andrew Dominik

2021 de çıkacak en yeni filmler
2021 de çıkacak en yeni filmler

Bu film bir biyografi filmi olarak karşımıza çıkıyor. Film’de Marilyn Monroe’nun iç yaşamını anlatılacak. Film hakkında henüz fazlaca bir detay bulunmazken filmin 2021 yılının başlarında çıkması tahmin ediliyor.

Blonde filminin oyuncu kadrosunda Ana de Armas, Adrien Brody ve Bobby Cannavale yer alıyor.

Born to Be Murdered / Öldürülmek için Doğmuş

Yönetmen: Ferdinando Cito Filomarino

born to be murdered
born to be murdered

Başrolde Alicia Vikander, John David Washington ve Boyd Holbrook ile birlikte Ferdinando Cito Filomarino’nun yazdığı senaryodan bir gerilim filmi.

Filmin konusu, Yunanistan’ın Trikala kentindeki tatilleri sırasında ölümcül bir komplonun tuzağına düşen genç bir çift hakkında yaşam hikayesini konu alıyor. 2021’de Çıkacak Netflix Orjinal Filmleri detaylar devam ediyor…

Bruised / Çürük

Yönetmen: Halle Berry

bruised netflix 2021
bruised netflix 2021

2020 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde ilk kez sahneye çıkan ve Netflix tarafından hızla beğenilen, Halle Berry tarafından yönetilen ve oynadığı yeni bir spor filmi. Bu film sadece ekranda tipik olmayan bir rolde Siyah bir kadın değil, aynı zamanda Berry bir kadın renk yönetmeni olarak kameranın arkasındaki sınırları zorluyor.

Film, sporda yükselen yıldızlardan birini yenmeyi umarak hayatını değiştirmeye çalışan gözden düşmüş bir MMA savaşçısını konu alıyor. 

Chicken Run 2 / Tavuk Koşusu 2

Yönetmen: Sam Fell

chicken run2 netflix 2021
chicken run2 netflix 2021

Konusu: Tweedy’nin çiftliğinden kaçan Ginger, sürünün tamamı için huzurlu bir ada sığınağı bulmuştur. Ancak anakaraya döndüğünüzde, tüm tavuk türleri yeni bir tehditle karşı karşıyadır ve Ginger ve ekibi içeri girmeye karar verir.

Oyuncu Kadrosunda Sam Fell, Karey Kirkpatrick, Peter Lord, John O’Farell, Rachel Tunnard yer alıyor.

Cowboy /Beton Kovboy

Yönetmen: Ricky StaubConcrete

concrete cowboy netflix 2021
concrete cowboy netflix 2021

Idris Elba ve Caleb McLaughlin’in oynadığı filmin bu sonbaharda Toronto’da gösterime girmesinin ardından çıkan haberlere göre 2021’de Netflix’te prömiyer yapacağı tahmin ediliyordu. Bu yıl sinemalarda gösterime girmesi planlanmıştı, ancak koronavirüs salgını sebebi ile ertelenmişti. Filmin 2021 Netflix ekranlarında izleyicilerle buluşması planlanıyor.

2019’da Philadelphia’da çekilen film, 15 yaşındaki oğlu Cole’a Fletcher Street Stables’ta ata binmenin şehir eğlencesinde rehberlik eden Kuzey Philly’li bir baba olan Harp’ı konu alıyor. Hikâye, Greg Neri’nin 2011 romanı “Getto Kovboyları” na dayanıyor ve yönetmen Ricky Staub’ın ilk uzun metrajlı filmi. 2021’de Çıkacak Netflix Orjinal Filmleri detaylar devam ediyor…

Diana: A New Musical / Yeni Bir Müzikal

diana the musical
diana the musical

Diana: A New Musical 2021’de Netflix’te prömiyer yapacak.  Kesin bir tarih henüz açıklanmadı, ancak müzikal Mayıs 2021’de Broadway’deki açılışından önce yayıncıda gösterime girecek.

Diana, Prenses Diana’nın evliliğinden Prens Charles’a ve magazin dergilerinin ona olan takıntısından kraliyet varisiyle evliliğinin gerilemesine kadar hayatının müzikal olarak yeniden anlatımıdır.

Don’t Look Up / Yukarı Bakma

Tür: Komedi
Yönetmen: Adam McKay

dont look up 2021
dont look up 2021

İki astronomun altı ay içerisinde dünyaya çarpacağını iddia ettikleri bir göktaşı konusunda insanları uyarmaya çalışmasını konu edinecek olan film, McKay imzalı diğer filmler gibi kara komedi sularında gezinen bir yapım olacak. Filmin önümüzdeki yılın ikinci yarısında Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

Don’t Look Up filminin oyuncu kadrosunda Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Matthew Perry, Kid Cudi, Jonah Hill, Timothee Chalamet ve Ariana Grande yer alacak. Hollywood’un ünlü isimlerinin bir araya geleceği kara komedi türündeki filmin 2021’in ikinci yarısında Netflix platformunda izleyici ile buluşması planlanıyor.

Fear Street Trilogy / Korku Sokağı Üçlemesi

Yönetmen: Leigh Janiak

2021 orjinal netflix filmleri yeni
2021 orjinal netflix filmleri yeni

RL Stine’in kitap serisi mutlak klasikler ve Disney’in bu filmleri Netflix gelecek yıl diğer bölümleri çekilmeden önce yayınlaması planlanmıştı. Şimdi filmlerin üçü de tamamlandı ve üçü de Netflix’ te 2021 yazında gösterime girmesi planlanıyor. Filmler 1600’ler de dahil olmak üzere üç farklı dönemi kapsıyor.

Last Letter from Your Lover / Sevgilinizden Son Mektup

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Augustine Frizzell

the last letter from your lover
the last letter from your lover

2021’de Netflix’e gelen kitap uyarlamalarından bir diğeri de Jojo Moyes’in romantik romanından uyarlanan Sevgilinizden Son Mektup.

1960’larda geçen, Londra’da bir dizi aşk mektubuyla karşılaşan ve hızla alıcının ve asıl gönderenin kim olduğunu bulmaya takıntılı hale gelen bir gazeteciyi izleyeceğiz.

Film’de Felicity Jones, Shailene Woodley, Callum Turner ve Joe Alwyn rol alacak.

Münih 2021

Tür: Tarihsel Drama
Yönetmen: Christian Schwochow

münih 2021 netflix
münih 2021 netflix

Siyaset konulu çoksatar roman “Münih”, Oscar ödüllü İngiliz oyuncu Jeremy Irons ve Alman oyuncuların da yer aldığı bir kadroyla filme alınacak.

Munich» 1938 güzünde geçiyor; dönemin diktatörleri Adolf Hitler ve Benito Mussolini’nin Büyük Britanya Başbakanı Neville Chamberlain ve Fransa’nın devlet başkanı Édouard Daladier’le biraraya gelip Hitler’e tavizler içeren Münih Anlaşmasını imzaladıkları dönemde. Jeremy Irons Başbakan Chamberlain’ı canlandıracak. Filmin çekimlerinin Almanya ve İngiltere’de yapılması ve 2021’de Netflix’te yayınlanması planlanıyor.

Pinokyo

Tür: Animasyon
Yönetmeni: Guillermo del Toro

pinokyo netflix 2021
pinokyo netflix 2021

Geçtiğimiz ay Meksikalı yönetmen Guillermo del Toro’nun Netflix için bir Pinokyo animasyonu çekeceğini öğrenmiştik. Bugün ise filmin vizyon tarihi belli oldu. Merakla beklenen “Pinocchio”nun 2021 yılında hazır olacağı açıklandı.

Klasik çocuk masalı Pinokyo, yaşayan gerçek bir çocuk olmak isteyen bir kuklayı konu alıyor. 1930’lu yıllarda İtalya’da geçen film, endişe verici bir tarihi ana, faşizmin yükseldiği ve diktatör Benito Mussolini’nin ülkenin kontrolünü iyice eline aldığı döneme odaklanıyor. Del Toro, “Şeytanın Bel Kemiği” ve “Pan’ın Labirenti” filmlerini de başka bir diktatörlük dönemi olan Franco İspanyası’na yerleştirmişti.

Sweet Girl /Tatlı kız

Tür: Aksiyon
Yönetmeni: Brian Andrew Mendoza

sweet girl netflix 2021
sweet girl netflix 2021

Marisa Tomei ve Jason Mamoa, kızını korurken karısının ölümü için adaleti sağlamak isteyen bir kocayı konu alan bu aksiyon dramasında rol alıyor.

Harap olmuş bir koca, karısının ölümünden sorumlu olan kişilere adalet getirmeye yemin ederken, bıraktığı tek aile olan kızını da korumasını konu alıyor.

The Dig /Kazı

Tür: Biyografi, Tarih
Yönetmeni: Simon Stone

the dig 2021
the dig 2021

Netflix ve BBC Films, başrolünde Ralph Fiennes’in oynadığı The Dig için bir araya geliyor. Film, 20. yüzyılın başlarında Sutton Hoo’yu kazı yapan bir arkeoloğun hikayesini anlatıyor.

Fiennes’in yanında Lily James ve Johnny Flynn başrolde olacak.

The White Tiger / Beyaz Kaplan

Tür: Drama
Yönetmen: Ramin Bahrani

Hindistan’dan beğenilen yazar ve yönetmen Ramin Bahrani, Netflix için tamamen İngilizce konuşulan yeni filmiyle Ocak 2020’de Netflix’e gelecek.

Film, zirveye çıkmaya çalışan ancak bunu yapmak için her şeyi riske atan bir sürücüyü konu alıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
En İyi Netflix Dizileri ve Filmleri 2021
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. abi kaç yaş için diye sorduk anlatıyonuz

    Cevapla
Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!