2020 Yılının En Popüler İlginç Gerçekleri

2020 Yılının En Popüler En İlginç Gerçekleri
2020 Yılının En Popüler En İlginç Gerçekleri

2020 yılı bizlere unutamayacağımız anılar ve olaylar yaşattı. 2020 yılının en popüler ilginç gerçekleri sayfamızda sizlere 2020 yılında vatandaşlar tarafından en çok okunanlar arasından en popüler olan ve beğenilen ilginç gerçek hazırladık. İşte 2020 için Favori Gerçeklerimizden bazıları…

2020 Yılının En Popüler İlginç Gerçekleri

Mars sürekli bir uğultu sesi çıkarır.

İspanyol milli marşının sözleri yoktur.

Günde yaklaşık 25.000 defa nefes alıyoruz.

Bal bozulmaz. 3000 yıllık balı makul bir şekilde yiyebilirsiniz.

Everest Dağı’nın zirvesi, iki pinpon masası büyüklüğündedir.

Karada 11’den Fazla balık türünün yürüyebilmesi muhtemeldir.

Japonya’nın hukuk sistemi yüzde 99 mahkûmiyet oranına sahiptir.

Bir kasırga, bir saniyede 10 atom bombasınınkine eşit miktarda enerji açığa çıkarır. 

Samsung, 1938 yılında sebze ve kurutulmuş balık satan bir mağaza olarak kuruldu.

Nazi döneminin acımasızlığı nedeniyle Almanya, ırksal demografik veriler tutmuyor.

Ginkgo, yaklaşık 200 milyon yıldır gezegende kalmış, hayatta kalan en eski ağaç türüdür.

Suudi Arabistan’ın ikinci kralı Kral Suud, çok sayıda eş ve cariye ile 53 erkek ve 57 kız babasıydı.

Dünyada trilyonlarca virüs türü olabilir. Bunlardan birkaç yüz bin tür biliniyor ve 7.000’den azının adı var.

Dünyadaki her insanı oluşturan atomlardan tüm boş alanı çıkarırsanız, tüm dünya nüfusu bir elmaya sığabilir.

Kutup ayılarının siyah tenleri vardır. Ve aslında, kürkleri beyaz değil- şeffaftır, bu yüzden ışığı yansıtırken beyaz görünür.

Balıkçılık, Amerika Birleşik Devletleri’nin ağaç kesme işleminden sonra en tehlikeli ikinci mesleği olmaya devam ediyor.

Sıçanlar sürekli kemirmek zorundadır çünkü keskin, sert ön dişleri yaşamları boyunca sürekli gelişir- yılda yaklaşık dört veya beş inç.

Google arama motorunun orijinal adı Backrub’du. Bir numara ve ardından 100 sıfır olan googol’den sonra Google olarak yeniden adlandırıldı. 

1960’larda, rock organizatörü Bill Graham’ın New York ve San Francisco’daki Fillmore tiyatrolarında konsere gidenler ücretsiz elma sunan fıçılarla karşılandı.

Beethoven, 1808’de Viyana’da bir konserde, halka açık son piyanist konserinde Beşinci Senfoni, “Pastoral” Altıncı, Dördüncü Piyano Konçertosu ve “Koro Fantezisi” ni açıkladı.

1839’da modern fotoğrafçılığın doğumundan sonraki on yıllar boyunca, teknolojinin en yaygın kullanımlarından biri, ölü bir aile üyesinin profesyonelce çekilmiş bir fotoğrafıydı.

Yaklaşık 1.000 ila 4.000 orkide bitkisi, Türkiye’de sıcak çikolata ile sütlaç arasında bir melez olan, Türkiye’de sevilen bir içecek olan tek bir kilogram salep yapmak için kullanılıyor.

 Bir kurbağa tarafından yutulduktan sonra, böcek Regimbartia attenuata, amfibiyenlerin bağırsağını aşağıya çekip kaka yapmaya zorlayarak kirli ama canlı olarak ortaya çıkabilir.

Ne zaman çiftleşeceğini bilmek için erkek bir zürafa, idrarını yapana kadar mesanedeki dişiye sürekli kafa atar. Erkek daha sonra çişin tadına bakar ve bu dişinin yumurtlayıp yumurtlamadığını belirlemesine yardımcı olur.

İkinci Dünya Savaşı’nda Londra’ya yapılan ilk hava saldırısından sonra tabut için odun sıkıntısı ile karşılaşacaklarından korkan İngiliz İçişleri Bakanlığı yetkilileri, binlerce kişiyi karton veya hatta kâğıt hamuru içine gömmek zorunda kalacaklarına inanıyorlardı.

Yeraltı, ağaçlar ve mantarlar, mikorizalar olarak bilinen ortaklıklar oluşturur: İplik benzeri mantarlar ağaç köklerini sarar ve ağaç kökleriyle kaynaşarak, ağaçların fotosentez yoluyla ürettiği karbon bakımından zengin şekerlerin bir kısmı karşılığında su ve besinleri çıkarmalarına yardımcı olur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
2020 Yılının En Popüler İlginç Gerçekleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!