11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları ve Sözleri

11 Ekim Günü Birleşmiş Milletlere üye ülkeler tarafından alınan kararla 2012 yılından itibaren “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” olarak kutlanmaya başlamıştır. Sizlere En Güzel Dünya Kız Çocukları Günü Mesajı ve Sözleri hazır ettik. Hemen sosyal medyada paylaşın!

Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları
Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları

Bugün 11 Ekim 2021 Dünya Kız Çocukları Günü. Her yıl bu tarihte kutlanan, kız çocuklarına cinsiyet ayrımı yapmamayı anlatan önemli bir gündür. Dünya Kız Çocukları Günü sadece ülkemizde değil dünyada kutlanan ulusal bir gündür. İşte Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları, Sözleri, Alıntıları. Kız Çocukları ile İlgili Güzel Anlamlı Resimli Mesajlar ve Sözler, İnstagram, Facebook, Twitter, Whatsapp…

Kız çocuklarımızı daha fazla korumak ve onların sesi olmak amacıyla sosyal medya hesaplarınızdan en güzel, anlamlı, kız çocukları ile ilgili mesajlar ve  Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları paylaşın!

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları ve Sözleri

Kızlar incidir, kadınlar yakuttur, anneler cennettir.

Tüm çocuklarımızın Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlarım.

Her genç kızın öğrenme, gelişme ve hayal etme hakkı vardır.

dünya kız çocukları günü kutlu olsun
dünya kız çocukları günü kutlu olsun

Bir ülkede kız çocukları için eğitim seferberliği başlamışsa o ülkeye gelişmeye açıktır.

Düşlerinden vurulurken çocuklar! Hangi yaşamaktan bahseder ki, Masallar!!.. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Yarın hayallerini gerçekleştirmesine izin vermek için küçük kız çocuğunuzu okutun ve onun için güzel bir hayat hazırlayın.

İnsanlığın umudu, sevinci, şiiri kız çocuklarıdır. Umudu, sevinci, şiiri karartmayın! Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun. Benim kızlarımın ve tüm kız çocuklarının mükemmel bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Dünya Kız Çocukları Günü’nü içten dileklerimle kutlarım. Kızlarımız sevgiyi, şefkati ve muhakkak eğitimi en iyi şekilde hak ediyor.

Bir gülüşe bin acı sığdırıyorlar… öyleyse neden üzüyoruz toplumu emanet ettiğimiz şu melekleri? Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Bir kız çocuğu eğitilirse, Bir anne yetişir. Bir anne okursa, tüm insanlık aydınlanır. Benim kızım okuyacak Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Bugün Dünya Kız Çocukları günü. Güçlü bir gelecek için, güçlü kızlara ihtiyacımız var. Aydınlık yarınlara hep birlikte. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun!

Bu dünya kız çocuklarının mutlu yaşaması için daha güvenli ve daha mutlu bir yer olsun. Uluslararası Kız Çocukları Günü için içten dileklerimizle.

Evde, okulda, sokakta güçsüz olmadığını hisseden kız çocukları; gökyüzünün yarısının sahibi olduğunu bilen kadın demek. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Kendi potansiyelinin farkına varan bir kız çocuğu, gücünü tüm dünyaya gösterme cesaretine sahip olur. Toplumsal gelişim yolunda atılacak en sağlam adımlardan biri bu cesarete sahip kız çocukları yetiştirmektir. Toplumun ön yargılarını ve daha da önemlisi kız çocuklarının zihinlerindeki kalıpları kıracak, hayal kurma özgürlüklerini ve yeteneklerini destekleyecek her adım çok değerlidir. Kız çocuklarımıza sahip çıkalım.

Kız Çocukları ile İlgili Güzel Sözler

Kız çocuğu hayat ve sevgi doludur.

Kız çocuğunun iyiliği için el ele verelim.

Kız çocuklarının güvenliğinden biz sorumluyuz.

Kız çocukları bizim geleceğimiz değerlerini bilelim.

Kız çocuğunu koru ve ona saygı duy çünkü o ailenin, ülkenin ve dünyanın geleceğidir.

Bana Dünyayı kucakla deseler, ben gider kızıma sarılırım. Dünya kız çocukları günü kutlu olsun.

Allah bizlere Vatanını Milletini Seven Ahlaklı çocuklar yetiştirmeyi nasip etsin. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Onlar bu dünyanın en güzel nimetleri… Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun. Geleceğimizin teminatı evlatlarımızı seviyor, önemsiyoruz.

Bir kız çocuğu eğitilirse, Bir anne yetişir. Bir anne okursa, tüm insanlık aydınlanır. Benim kızım okuyacak Dünya kız çocukları günü kutlu olsun.

Her gün haberlerde kız çocuklarına istismar olaylarını izliyoruz. Artık böylesi iğrenç haberleri duymak istemiyoruz. Kız çocuklarına sahip çıkalım, onları koruyalım. Kız çocukları ülkemizin teminatıdır.

Dünya Kız Çocukları Günü vesilesiyle, onlara daha iyi bir yaşam, daha iyi bir gelecek sağlamak için kız çocuklarının haklarını ve ayrıca tüm dünyada karşılaştıkları sorunları dile getirelim.

Kız çocuklarının toplumda daha güçlü olduğu, ayrımcılığa maruz kalmadığı, hayatları boyunca kendi kararlarını alabildiği bir dünyaya açılan kapı eğitimden geçiyor. Tüm kızlarımızın Dünya Kız Çocukları Günü Kutlu Olsun!

Dünya çapında her yıl 7 milyon 500 bin kız çocuğu erken yaşta evlendiriliyor, şiddet ve istismar beraberinde geliyor Hayallerine koşan, okuyan, “kız çocuğusun” diye kısıtlanmayan, zorla evlendirilmeyen çocuklar yetişmesi dileğiyle Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından etkili bir şekilde yararlanmaları konusunda farkındalığın arttırılması amacıyla kutlanan Dünya Kız Çocukları Günü, kız çocuklarının eğitim haklarını ve sosyal hayata aktif katılımlarını destekleyerek toplumsal cinsiyet eşitliğinin altını çizmektedir. Bu vesileyle tüm kız çocuklarımızın Dünya Kız Çocukları Gününü Kutlarım.

Kız Çocukları İçin Güzel ve Anlamlı Sözler

Onlar bu dünyanın en güzel nimetleri…

Gül yetişir, bahçe güzelleşir. Kız yetişir, vatan güzelleşir…

Kızlar eğitildiğinde ülkeleri daha güçlü ve daha başarılı hale geliyor. (Michelle Obama)

Toplumsal cinsiyet kalıplarına karşı kız çocuklarının hayallerini gerçekleştireceği bir dünya dileğiyle.

Kız çocukları utanç kaynağı görülüp diri diri toprağa gömülürken, peygamberimiz ilk kızı Fatımayı omuzlarına alıp Mekke sokaklarında gezdiriyordu.

Kız çocuklarını güçlendirin Kız Çocukları okuyup, aydınlandıkça Dünya da insanlıkta aydınlanacak. Tüm Çocuklar güçlendikçe, dünya şiddetten, istismardan ve tüm kötülüklerden arınacak.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenler için dediği gibi “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” ve kimseye mecbur kalmadan, ayakları üzerinde durabilen, ahlakı sağlam kız çocukları yetiştirelim.

Hayatta her şey kadının eseridir. Ey Kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın! Kız çocukları gününde seni bir kere daha andık! Minnettarız Ata’m!

Ne istediğini bilen, bir amacı olan, görüşlerini rahatça paylaşabilen, kendi olan, güçlü, cesur ve özgür çocuklar yetiştirin. Kız çocuklarına ayrım yapılmadığı, eğitimlerinin aksatılmadığı, fikirlerinin önemsendiği bir dünya dileğiyle…

Okula gitmeyen kız çocuğunun kalmadığı “Çocuk gelin” kavramının tarihe karıştığı, cinsiyet eşitliğinin pozitif ayrımcılığa bile gerek kalmayacak kadar sağlandığı bir dünya dileğiyle, bütün kız çocuklarının dünya kız çocukları gününü kutlarım.

Kızlar avukat da olur, doktor da uçak da uçurur, araba da sürer, harika kardeş, koruyan abla, iyi arkadaş olur, inanırsa yapar, isterse sever, tüm güçlükleri aşar, güçlü kızlar dünyayı güzelleştirir, yeter ki kız çocuklarımızı eğitelim onlara özgüven verelim.

4
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları ve Sözleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!