10 Kasım ile İlgili Güzel Sözler ve Mesajlar

İçeriğimizde En Güzel 10 Kasım Sözleri, 10 Kasım Mesajları, 10 Kasım Atatürk Sözleri, Atatürk’ü Anma Sözleri ve On Kasım Sözleri yer almaktadır.

10 Kasım ile İlgili Güzel Sözler
10 Kasım ile İlgili Güzel Sözler

Sayfa İçeriği; 10 Kasım ile İlgili Güzel Sözler ve Mesajlar, İçinde Atatürk Geçen Sözler, Atatürk’ün 83.üncü Yıldönümü Anma Mesajları ve Sözleri Kısa Resimli, 10 Kasım Anma Mesajı Resmi Kurumsal, Atam İzindeyiz Sözleri İnstagram, Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz Sözleri, Yolumuz Sensin Sözleri, On Kasım Sözleri Anlamlı.

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümü ülkemizde büyük bir hüzün ile kutlanıyor. Cumhuriyet’imizi kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma mesajları ve sözleri sosyal medyada paylaşılarak Atatürk’e olan duygularımız en güzel Atatürk Sözleri ile ifade ediliyor. İşte sizler için hazırladığımız birbirinden güzel Atatürk’ün 83. üncü Ölüm Yıldönümü Anma Mesajları ve Sözleri.

Sayfamızın içeriğinde Atatürk’ün 83. Ölüm yıldönümü ile ilgili mesajlar, yabancıların Atatürk hakkında söylemiş olduğu sözler, 10 Kasım Mesajları Kısa, Anlamlı, Resimli sizleri bekliyor. Hemen oku ve paylaş!

10 Kasım ile İlgili Güzel Sözler ve Mesajlar

Saygı ve minnet ile…

Saygı ve özlemle anıyoruz…

Unutmadık, unutmayacağız.

Atatürk, Türk Milleti’ nin ruhunda, Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, her zaman yüreğimiz de yaşayacaksın.

Her 10 Kasım bir hüzün kaplar her tarafımı, bir çift mavi gözün özleminde…

Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.

10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum.

O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.

Bugün Türk milleti yastadır. Çünkü yeni Türkiye’nin yaratıcısı olan liderini kaybetmiştir.

Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.

Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.

Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında, güneş doğmuyor, hava kararık sokaklar ıssız … Cumhuriyet ağlıyor!

Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve yeniliklerin sahibi olan Atatürk, fikirleri ile her zaman yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Atatürk, tarihte teşkilatçı bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.

Yüce Türk Milleti olarak sana gönülden bağlıyız. Ülkemiz uğruna verdiğin mücadele için sana minnettarız. Ruhun Şad Olsun.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliğini hiçbir zaman yitirmeyecektir.

10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk’sün…

Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir.

Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.

Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.

Atatürk’ün başardığı işler mucize ve harika kabilindedir. Birkaç yıl içinde memleketinde yaptığı inkılâplar, birkaç yüzyılda gerçekleştirilmeyecek işlerdir.

Atatürk’üm senin fikirlerinle büyüdüğümüz bu yolda, geleceğin peşinde hem azmin bir neferi olarak hem de ileriye dönük bir şekilde senin ışığınla yürüyoruz.

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her On Kasım’da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. 10 Kasım’ı anma mesajları ve sözleri Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür. Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

Dünya tarihini değiştiren liderler arasında yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını her geçen gün daha çok özlüyor, Atam’a ve bağımsızlık mücadelesi veren herkese Allah’tan rahmet diliyorum…

Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran büyük Atatürk! Sen milletinin gönlünde ebedi yaşayacaksın.

10 Kasım yaklaştıkça daha çok özlüyorum, özledikçe araştırıyorum araştırdıkça daha da bilge oluyorum. Daha da azimli çalışıyorum ve sıkıca sarılıyorum hayata şu sözleri hatırlıyorum: Türk gençliği muhtaç olduğun Kudret damarlarındaki Asil kanda mevcuttur.

Kurmuş olduğun demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ ni ebediyete kadar yaşatacağımızı, ilke ve devrimlerinin yılmaz koruyucuları olacağımızı bir kez ifade eder, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyeye getireceğimize manevi huzurunda söz veririz.

Yaşlı ama kararlı gözlerle uğurladık seni. Ne zaman 10 Kasım’ı anlatacak sözleri arasam, onları hep boğazımda düğümlü halde buluyorum. Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı sevgi ve özlemle anıyorum. Askerlerin sonsuza kadar emanetinin başında, nöbettedir paşam… 10 Kasım mesajları, kısa, anlamlı, resimli devam ediyor.

10 Kasım 83.Yıl Dönümü Anma Mesajları

En Güzel Atatürk Sözleri, Atatürk Görselleri, 10 Kasım Kutlama Mesajları, 83.Yıl Dönümü Atatürk Sözleri sevdiklerinizle paylaşabilir, bu güzel sözleri whatsapp, facebook, twitter, ınstagram gibi sosyal medya platformlarından yayınlayarak minnet duygunuzu ifade edebilirsiniz.

83 Yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 83. Kez başın bir kere daha sağ olsun.

Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.

Kasım’da aşk başkadır çünkü bize ölümsüz bir aşkı hatırlatır.10 Kasım 193 ∞.

Her eserin bir imzası vardır. Bu ülkenin imzası da Atatürk’tür. Ruhun şad olsun.

10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak kabulleniyoruz.

Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu Atam…

Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83.yılında rahmet ve şükranla anıyorum.

Millet olarak bize düşen görev, büyük bedeller ödenerek kurulan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşamak ve yaşatmak.

Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız 10 Kasım’da bir daha büyük bir özlemle anıyoruz.

Öyle bir sevgi ki Atatürk; seneler geçse de her 10 Kasım ‘da hiç görmediği evlatlarının gözlerinden bile yaşlar getiriyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyoruz.

Vefatının 83. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte, milleti için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi; şükranla ve saygıyla anıyorum.

Vatanından neredeyse bir asır sonra, hiç tanımadığı, hiç görmediği insanların gönlüne imzasını atan bir başka lider yok. Her 10 Kasım’da yeniden doğuyor. Saygı, sevgi, özlem ve rahmetle anıyoruz.

atam i̇zindeyiz resimli
atam i̇zindeyiz resimli

Bugün 10 Kasım Atatürk’ün 83.Yıl Dönümü münasebetiyle sosyal medyada paylaşabileceğiniz en güzel, anlamlı Atatürk Sözleri sizler için derlendi. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz. 10 Kasım’ı anma mesajları ve sözleri

Atatürk’ü anlayabildiyseniz eğer işte o zaman her 10 Kasım sabahı saat 09.05 de nefesiniz kesilir boğazınız düğümlenir yine de haykırırsınız Açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim. Minnetle saygıyla rahmetle anıyorum.

Bugün, mensubu olmakla gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nde, bağımsız ve özgür bireyler olarak yaşıyorsak bunu başta Ulu Önder Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın adı duyulmamış kahramanlarına borçluyuz.

Atatürk, yalnız Türk Milleti’nin değil, özgürlüğü uğruna savaşan bütün milletlerin önderiydi. O’nun direktifleri altında siz bağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüze kavuştuk. -Sucheta KRIPALANI, Hint Parlamento Heyeti Başkanı

Büyük şahsiyetler; fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar. Bizler de ülke olarak, kendisini İstiklal Savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak gururla anıyoruz.

Atatürk yalnızca ‘En büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmakla kalmamış, Cumhuriyetimizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması, bu temel üzerinde kökleşmesi için eşsiz dehası ile eğitimden sanata hukuktan ekonomiye her alanda büyük inkılâplar gerçekleştirmiştir.

Ebediyete irtihalinin 83. Yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Banisi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyor, tüm silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna asil kanlarını döken tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

83 yıl önce, fikirleri, yaşamı ve eserleriyle ebediyete yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bilgisi, vatan sevgisi, hoşgörüsü ile tüm insanlığın saygı duyduğu, olanaksızlıklara boyun eğmeyen kararlı tutumuyla Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zaferlere ulaştırmış büyük bir liderdir.

Yabancıların Atatürk Hakkında Söylediği Sözler

Dünya sahnesinden tarihin en dikkat çekici adamlarından biri geçti. -Chicago Tribune Gazetesi, ABD

İnsanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır o, tetiktir, hazır cevaptır, dikkati çekecek kadar zekidir.” -Gladys Baker Gazeteci

Atatürk Türkiye’yi tek düşmanı kalmaksızın bırakmıştır. Bu zamanımızın hiçbir devlet şefinin başaramadığıdır. -Alman Volkischer Beobachter Gazetesi

Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkân kalmamış olmasıdır. -Franklin ROOSEVELT (ABD başkanı)

O, kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan bir kahramandı. Prof.Walter L. WRIHT Jr., Alman prof.

O, yüce bir dağa benzer eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler bu dağın azametini kavrayabilmek için, o’na çok uzaklardan bakmak gerekir. -Claude Farrer

Karşımdaki bu büyük adamda, keşfettiğim bu büyük meçhulde maharet ve karakter o kadar iyi işlenmişti ki, sözlerinde hiçbir şüphe aranamazdı. -Claude Farrer (Yazar), Fransa

Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir.” -Timpul Gazetesi, 12 Kasım 1938

Mustafa Kemal yeni Türkiye’nin kalbidir. Eski, yıpranmış bir toplumdan yepyeni, güçlü bir millet yaratmış, eşsiz kişiliğiyle kendini herkese saydırmış, enerjisiyle herkesi kendine inandırmıştır. Ma Shao-Cheng (Yazar), Çin

O, Türkiye’nin önceki kuşaklarından hiçbirine nasip olmayan özgürlük ve güven dolu bir hayat sağladı. Başarıları, Türkiye’nin Avrupa devleti olmasını sağladı, 10 Kasım Sözleri yakın doğunun tarihini değiştirdi. -Sundey Times, İngiltere

Istırap çeken dünyada barış ve esenliği yeniden kurmak ve insanlığın yalnız maddi değil, manevi gelişmesini sağlamak isteyenler Atatürk’ün iman verici ve yön göstericiliğinden örnek ve kuvvet alsınlar.  -Profesör Herbert MELZIG (Tarihci)

Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal’de büyük bir ruh kudretinin esrarı var. -Sir Charles Townshend, İngiliz Generali, 1922

Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir… Bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir. Eleftherios Venizelos, Yunanistan Başbakanı, 1933

Atatürk, eskimiş bilimlerle boş yere kafasını yormamış olduğundan daha taze ve cesur düşünen bir önderdir. Kendisi için, bugünkü Avrupa’nın en güçlü Devlet Adamıdır diyebileceğimiz Atatürk, hiç şüphesiz devlet adamlarının en cesur ve orijinalidir. -Herbert Sideabotham(yazar), İngiltere (10 Kasım mesajları, kısa, anlamlı, resimli devam ediyor.)

Kendisinin tarihi büyüklüğü, eseri olan yeni Türkiye’ye bakılarak bugünden ölçülebilir. Çelik gibi azim ve gayreti, uzağı gören akıl ve hikmetle birleşmiş olan bu gerçek halk önderi ve devlet adamı; Anadolu dağlarının en uzak ve ıssız köşesindeki köylere bile başka bir ruh aşılamıştır. -Illustrierte Dergisi, Almanya

Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa’nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa’nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi. – Roozwelt (Franklen D.) 1928, ABD Başkanı

Savaşta Türkiye’yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusu’nu yeniden dirilten Atatürk’ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O’nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye’nin Ata’sına layık bir tezahürden başka birşey değildir. Winston Churchill, İngiltere Başbakanı, 1938

Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır… Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye’nin doğması yeni Türkiye’nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması, Atatürk’ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye’de giriştiği derin ve geniş inkılaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.  John F. KENNEDY (ABD başkanı) 10 Kasım mesajları, kısa, güzel anlamlı, resimli sözleri hemen paylaş!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
harika
Harika
10 Kasım ile İlgili Güzel Sözler ve Mesajlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Web Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!